Petycja do Google od użytkowników Windows Phone

Google bardzo niechętnie wspiera platformę Windows Phone. Utrudnia synchronizację kalendarzy, a niedawno dał raptem 1,5 miesiąca Microsoftowi na implementację w Windows Phone otwartych standardów do synchronizacji danych z Konta Google. Zapowiedział też, że nie będzie tworzył aplikacji dla tego systemu. Użytkownicy smartfonów z Windows Phone mają jednak nadzieję, że Google ich nie opuści.
To jak dotąd jedyna aplikacja Google dla Windows Phone

To jak dotąd jedyna aplikacja Google dla Windows Phone

Trudności z synchronizacją z Kontem Google to nie tylko wina Google. Może i gigant dał śmiesznie mało czasu na zmiany w systemie Windows Phone, ale właśnie to ów system nie obsługuje alternatywnych, otwartych standardów. Brak aplikacji od Google na ten system to jednak już tylko wynik braku zaangażowania giganta w użytkowników jego usług, którzy wybrali Windows Phone.

Redakcja portalu WMPoweruser chce jednak zmienić decyzję Google, który zapowiedział, że użytkowników Windows Phone jest zbyt mało, by tworzyć dla nich aplikacje. Chce, by Google zarówno zaczął aktualizować stareńką już aplikację wyszukiwarki, jak i chciał tworzyć inne programy. W tym celu stworzył petycję, by Google zlitował się nad milionami użytkowników Windows Phone, którzy chcą dalej korzystać z usług giganta. Owe „miliony” mają się pod nią podpisać.

Jeżeli jesteś zainteresowany lub zainteresowana, zapraszam pod ten adres.

0
Źródło: WMPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.