Producenci sprzętu z Windows 8 twierdzą, że wszystko idzie zgodnie z planem

Magazyn Wired postanowił sprawdzić jak o Windows 8 wypowiedzą się osoby, które są bezpośrednio zainteresowane sukcesem tego systemu i nie są związane z Microsoftem. Konkretnie, chodzi o partnerów OEM, którzy postanowili zaufać kafelkowej rewolucji. Czy faktycznie jest tak źle? Wygląda na to, że również oni są zadowoleni z odbioru tego systemu przez użytkowników,
Producenci sprzętu z Windows 8 twierdzą, że wszystko idzie zgodnie z planem
Dell XPS 12

Dell XPS 12

Mieliśmy nieco inne oczekiwania po Windows 8, niż po poprzednich premierach systemów. Kiedyś, Windows był jedynym graczem na rynku, kiedy chodziło o Windows 7 czy Vistę, to było wydarzenie roku. Obecnie panują inne warunki na rynku… Microsoft był bardziej optymistyczny niż my — twierdzi Jeff Barney, szef amerykańskiego oddziału Toshiby.

Jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży komputerów z Windows 8, jesteśmy blisko tego, co przewidywaliśmy. Nie twierdzę, że jest źle. Z naszego punktu widzenia, wygląda to całkiem nieźle — twierdzi Dave McFarland, menedżer produktu Sony Vaio.

Neil Hand, wiceprezes ds. globalnej informatyki użytkownika końcowego w firmie Dell, twierdzi, że jego firma odnotowuje silny popyt dla dotykowych komputerów z Windows 8, zwłaszcza na komputer XPS 12.

Czekam niecierpliwie na oficjalne dane sprzedażowe…