Sony szykuje niesamowity smartfon z Androidem na 2013 rok

Po pierwsze – procesor. Cortex-A15 jest znacznie wydajniejszą architekturą od dotychczas wykorzystywanych modeli Cortex-A9 (m.in. Galaxy S III, HTC One X). Jego wydajność z pewnością wystarczy, aby wyświetlić obraz na 5-calowym ekranie o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Pamięć RAM – 3 GB. To powinno wystarczyć na dłuższy czas. Bateria również nie powinna być problemem – będzie miała pojemność 3000 mAh. Do kompletu dochodzi kamera – rozdzielczość 16 Mpix.
Sony szykuje niesamowity smartfon z Androidem na 2013 rok

Sony będzie chciało zaatakować też segment Galaxy Note II. Smartfon (czy też phablet) Samsunga sprzedaje się znakomicie. Odpowiedzią Sony ma być Xperia 6 z 6-calowym ekranem 1080p, taką samą konfiguracją jak model zapowiadany na Q4 2013 i jeszcze większą baterią – 3500 mAh.

Warto przypomnieć, że Sony już teraz wyprzedza HTC pod względem sprzedaży. Ostatnie wyniki rynkowe z Wielkiej Brytanii pokazują, że pierwsze miejsce należy do Samsunga, potem długo nie ma nic i pojawia się Sony, a zaraz za nim – HTC. Niestety premiera wyżej opisanych urządzeń nastąpi najwcześniej po wakacjach przyszłego roku.