VLC dla Windows 8: fani wpłacili 7 tys. funtów więcej. Na wszelki wypadek.

VLC to znakomity odtwarzasz multimedialny i bardzo popularny. Ma otwarty kod i jest darmowy. Rozwijany jest, przez jego twórców, jako hobby. Owi twórcy, po przyjrzeniu się nowej wersji Windows, stwierdzili, że nie są w stanie w krótkim czasie przygotować go tak, by był w pełni zgodny z “Ósemką” i interfejsem Metro. Zapowiedzieli, że albo dalej będą go rozwijać w dotychczasowym trybie, co oznacza pojawienie się wersji dla Windows 8 “za kilka lat”, albo najmą pełnoetatowych programistów, co skróci prace do “kilku miesięcy”.
VLC dla Windows 8: fani wpłacili 7 tys. funtów więcej. Na wszelki wypadek.
Makieta VLC dla Windows 8 stworzona przez VideoLAN

Makieta VLC dla Windows 8 stworzona przez VideoLAN

Niestety, na drugą opcję, z uwagi na specyfikę projektu, nie było pieniędzy. VideoLAN nie zarabia na VLC ani centa, więc nie ma budżetu na zatrudnienie programistów. Poproszono więc o pomoc fanów. A ci stanęli na wysokości zadania. Nie tylko zebrali 40 tysięcy funtów w wymaganym czasie, a wręcz dorzucili coś ekstra. W sumie VideoLAN otrzymał 47 056 funtów.

VideoLAN opublikował oficjalne podziękowania i zapowiedział, że bierze się niezwłocznie do pracy. Jak dodał, większy budżet pozwoli również na stworzenie VLC dla Windows RT oraz dla Windows Phone 8.