Windows Blue – następny system Microsoftu. Poznajemy szczegóły

Windows Blue – następny system Microsoftu. Poznajemy szczegóły

System operacyjny, powszechnie znany jako Windows Blue, pojawi się na rynku pewnie nie wcześniej, niż za 2 lata, co nie znaczy, że pracownicy Microsoftu nie mają dostępu do wczesnych wersji OS-u. Jeden z nich, a przynajmniej sam się tak przedstawia, jest członkiem tajwańskiego forum i właśnie na nim podzielił się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania wersji Alpha o numerze kompilacji 9622 (obecna kompilacja Windows 8 nosi numer 9200). Choć sam nazywa system Windows 9, to wszystko wskazuje na to, iż mamy do czynienia właśnie z Windows Blue.

Według anonimowego pracownika Microsoftu, nowy system wciąż będzie oferować interfejs Metro, jednak użytkownik będzie dysponować o wiele większymi możliwościami dostosowania ekranu startowego do własnych potrzeb. Będzie między innymi możliwość szerszej zmiany rozmiaru popularnych kwadratów, niczym w Windows Phone 8.

Zmiany mają także nastąpić w samym jądrze systemu, które ma osiągnąć wersję 6.3, co zapowiada dość istotne zmiany w systemie operacyjnym Microsoftu w stosunku do wersji Windows 8.

Pierwsze, deweloperskie wersje Windows Blue mają pojawić się za około pół roku.