Windows Blue – następny system Microsoftu. Poznajemy szczegóły

Podczas gdy Windows 8 dopiero raczkuje i powoli zdobywa rynek, Microsoft już pracuje nad jego następcą. Choć na razie to tylko plotki...

System operacyjny, powszechnie znany jako Windows Blue, pojawi się na rynku pewnie nie wcześniej, niż za 2 lata, co nie znaczy, że pracownicy Microsoftu nie mają dostępu do wczesnych wersji OS-u. Jeden z nich, a przynajmniej sam się tak przedstawia, jest członkiem tajwańskiego forum i właśnie na nim podzielił się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania wersji Alpha o numerze kompilacji 9622 (obecna kompilacja Windows 8 nosi numer 9200). Choć sam nazywa system Windows 9, to wszystko wskazuje na to, iż mamy do czynienia właśnie z Windows Blue.

Według anonimowego pracownika Microsoftu, nowy system wciąż będzie oferować interfejs Metro, jednak użytkownik będzie dysponować o wiele większymi możliwościami dostosowania ekranu startowego do własnych potrzeb. Będzie między innymi możliwość szerszej zmiany rozmiaru popularnych kwadratów, niczym w Windows Phone 8.

Zmiany mają także nastąpić w samym jądrze systemu, które ma osiągnąć wersję 6.3, co zapowiada dość istotne zmiany w systemie operacyjnym Microsoftu w stosunku do wersji Windows 8.

Pierwsze, deweloperskie wersje Windows Blue mają pojawić się za około pół roku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.