16 megapikseli, gotowych na krew, pot i łzy

16 megapikseli, gotowych na krew, pot i łzy

Ten wytrzymały kompakt jest odporny na kurz, wstrząsy i upadki z wysokości do 2 m oraz niskie temperatury do –10°C. Jego szczelna konstrukcja umożliwia także nurkowanie do głębokości 18 metrów.

Aparat został wyposażony w matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 megapikseli, szerokokątny obiektyw Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym oraz wyświetlacz OLED o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 614 tys. punktów. Coolpix AW110 rejestruje również filmy w rozdzielczości Full HD .

Wyposażenie dodatkowe AW110 obejmuje wbudowany moduł WiFi, umożliwiający bieżące – za pośrednictwem urządzeń mobilnych – dzielenie się z rodziną i przyjaciółmi wrażeniami z wypraw.

Odbiornik GPS

pozwala na geotagowanie zdjęć, dzięki czemu można lokalizować miejsca, gdzie zostały one zrobione. Aparat oferuje również elektroniczny kompas,

mapę świata

, a także wysokościomierz, rejestrujący dokładną wysokość na której wykonano zdjęcie (zakres od –300 m do 4500 m) oraz głębokościomierz, wskazujący głębokość zanurzenia w wodzie.

Dodatkowo, nowy Coolpix został wyposażony w funkcję obsługi ruchem. Umożliwia ona regulowanie ustawień aparatu przez poruszanie nim na boki, co sprawia, że nawet pod wodą lub w grubych rękawicach fotografowanie jest proste.

Nowy aparat Nikona oferowany jest w czterech kolorach: moro, niebieskim, czarnym oraz pomarańczowym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 roku.

Cena to 350 dolarów

(ponad 1100 złotych).