7-calowy Asus Memo Pad jest jeszcze tańszy niż Nexus 7

Chociaż wydawało się, że po wypuszczeniu przez Asusa i Google na rynek Nexusa 7 nie da się zrobić tańszego tabletu z imponującą specyfikacją (i logiem powszechnie szanowanej firmy), to Asus podjął się tego zadania. Wyszło, powiedzmy sobie, średnio.
7-calowy Asus Memo Pad jest jeszcze tańszy niż Nexus 7
Nowy Memo Pad waży 370 gramów

Nowy Memo Pad waży 370 gramów

Memo Pad ME172V kosztuje co prawda zaledwie 149 dolarów, pojawi się na rynku już w kwietniu 2013 roku, oferuje system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean i posiada 7-calowy wyświetlacz, ale do Nexusa 7 mu daleko.

Przede wszystkim 7-calowy ekran nowego tabletu Asusa oferuje rozdzielczość 1024 x 600 pikseli i kąty widzenia na poziomie 140 stopni. Bez wątpienia nie jest to więc panel IPS. Sercem urządzenia jest przygotowany przez firmę należącą do VIA, jednordzeniowy procesor

WM8950 z taktowaniem 1 GHz. Grafika to niezbyt wydajna jednostka Mali-400, ale oferująca zaledwie 1 rdzeń, a nie cztery.

Są też dobre wieści. Memo Pad posiada 1-megapikselową kamerę z przodu, którą nakręcimy wideo w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekundę, 1 GB pamięci RAM, 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD, a także baterię, która ma zapewnić do 7 godzin ciągłej pracy.

Więcej:Asustablety