7-calowy Asus Memo Pad jest jeszcze tańszy niż Nexus 7

Niestety, jest też dużo gorzej wyposażony.

Nowy Memo Pad waży 370 gramów

Nowy Memo Pad waży 370 gramów

Chociaż wydawało się, że po wypuszczeniu przez Asusa i Google na rynek Nexusa 7 nie da się zrobić tańszego tabletu z imponującą specyfikacją (i logiem powszechnie szanowanej firmy), to Asus podjął się tego zadania. Wyszło, powiedzmy sobie, średnio.

Memo Pad ME172V kosztuje co prawda zaledwie 149 dolarów, pojawi się na rynku już w kwietniu 2013 roku, oferuje system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean i posiada 7-calowy wyświetlacz, ale do Nexusa 7 mu daleko.

Przede wszystkim 7-calowy ekran nowego tabletu Asusa oferuje rozdzielczość 1024 x 600 pikseli i kąty widzenia na poziomie 140 stopni. Bez wątpienia nie jest to więc panel IPS. Sercem urządzenia jest przygotowany przez firmę należącą do VIA, jednordzeniowy procesor

WM8950 z taktowaniem 1 GHz. Grafika to niezbyt wydajna jednostka Mali-400, ale oferująca zaledwie 1 rdzeń, a nie cztery.

Są też dobre wieści. Memo Pad posiada 1-megapikselową kamerę z przodu, którą nakręcimy wideo w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekundę, 1 GB pamięci RAM, 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD, a także baterię, która ma zapewnić do 7 godzin ciągłej pracy.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News