Amazon kupił Ivonę!

“Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch”
Amazon kupił Ivonę!

, powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle.

“Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie.”

“Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech,”

mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy IVONA.

“Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie.”

A więc stało się. Już niedługo każdy Kindle będzie wyposażony w jeden z najlepszych na świecie syntezatorów mowy. Chcielibyśmy napisać, że ta informacja potwierdza również wejście Amazon.com do Polski, jednak nie jesteśmy aż tak dużymi optymistami. Gigantowi z Seattle zależało najbardziej na syntezatorze języka angielskiego IVONY, który przez ekspertów uznawany był za jeden z najlepszych syntezatorów mowy stworzonych dla tego języka. Dodatkowo, wsparcie finansowe, które jest w stanie zapewnić Amazon, z pewnością przyczyni się do rozwoju już nie do końca polskiego oprogramowania.