Biały Dom odmawia budowy Gwiazdy Śmierci

Petycja do rządu Stanów Zjednoczonych, która domaga się rozpoczęcia budowy Gwiazdy Śmierci do 2016 roku zebrała ponad 34 tysiące podpisów. –
Biały Dom odmawia budowy Gwiazdy Śmierci
Gwiazda Śmierci

Gwiazda Śmierci

Skupiając nasze zasoby militarne na broni i platformie gwarantującej kosmiczną dominację, rząd stworzy nowe miejsca pracy w takich dziedzinach, jak budownictwo, inżynieria, podbój kosmosu i wiele innych, nie wspominając o zapewnieniu sobie obrony — argumentował autor petycji.

Biały Dom odpowiedział, zachowując bardzo duże poczucie humoru. Tytuł rządowej notatki to “To Nie Tej Petycji Szukacie” i podaje trzy argumenty przeciwko budowie Gwiazdy Śmierci:

  • Oszacowano, że budowa Gwiazdy Śmierci będzie kosztowała 850 000 000 000 000 000 dolarów. Ciężko pracujemy nad zmniejszeniem deficytu, a nie jego powiększaniem
  • Administracja nie popiera wysadzania planet w powietrze
  • Czemu mielibyśmy wydawać niezliczoną ilość dolarów podatników na Gwiazdę Śmierci, której konstrukcja jest tak wadliwa, że jednoosobowy myśliwiec gwiezdny jest w stanie wykorzystać tę wadę i zniszczyć stację?

Notatka argumentuje również, że istnieje już stacja kosmiczna na orbicie okołoziemskiej, że pierwszy pojazd kosmiczny właśnie opuszcza Układ Słoneczny oraz że inne pojazdy badają Słońce i Marsa, oraz że trwa budowa następcy teleskopu Hubble’a. Zachęca też do rozwijania swojej kariery pod kątem nauki.