CES 2013: Nowy “flagowiec” Huawei

Sercem Ascend D2 jest czterordzeniowy chipset K3V2 1,5 GHz. Dzięki baterii o pojemności 3000mAh, technikom Quick Power Control (QPC) oraz Automated Discontinuous Reception (ADRX) Ascend D2 ma osiągać czas czuwania do 6 dni. Smartfon został również wyposażony w kamerę o rozdzielczości 13 MPix.
CES 2013: Nowy “flagowiec” Huawei
Huawei Ascend D2

Huawei Ascend D2

“Huawei Ascend D2 jest stylowym i wydajnym smartfonem o wszechstronnych możliwościach. Wysokiej klasy ekran FHD, profesjonalna jakość wykonywanych zdjęć oraz zastosowane technologie oszczędzania energii podnoszą komfort codziennego użytkowania”

– powiedział Richard Yu, Dyrektor Generalny Huawei Consumer Business Group. “Ascend D2 jest wyrazem naszego oddania idei tworzenia wysokiej jakości innowacyjnych urządzeń, wykorzystujących najnowsze technologie” – dodaje Richar Yu.

Huawei Ascend D2 posiada 5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Super Retina, który ma krótki czas reakcji. Wyświetlacz smartfonu chroniony jest odpornym na zarysowania, zabrudzenia i wodę szkłem Corning Gorilla. Aparat o rozdzielczości 13 MPix pozwala na nagrywanie i odtwarzanie filmów wideo w jakości 1080p Full HD. Dzięki możliwości dostosowywania temperatury kolorów umożliwia także robienie przyzwoitej jakości zdjęć.

Ascend D2 wyposażony jest w baterię o pojemności 3000mAh. Za zarządzanie energią w smartfonie odpowiedzialne są autorskie techniki Huawei QPC i ADRX. QPC obniża zużycie baterii poprzez automatyczne wyłączanie nadajnika, kiedy nie odbywa się transmisja danych. Natomiast ADRX zmniejsza zużycie energii w trybie czuwania o ponad 20%, jak zapewnia Huawei. Ponadto szybkie ładowanie baterii pozwala na pełne naładowanie w czasie o 30% krótszym niż inne smartfony w tych samych warunkach elektrycznych, jak zapewnia Huawei i co, rzecz jasna, trzeba jeszcze zweryfikować.

Huawei zapewnia, że Ascend D2 wykonany jest z wysokiej jakości metali. Waży 170 g i ma 9,9 mm grubości. Smartfon dostępny jest w białym i niebieskim kolorze. W Chinach Ascend D2 będzie dostępny jeszcze w styczniu, a potem trafi do sprzedaży w Japonii. W przyszłości smartfon dostępny będzie także z 4,7-calowym ekranem. Kiedy trafi do Polski? Tego jeszcze nie wiemy.