CES 2013: Nowe dotykowe notebooki i ultrabooki Asusa

Wśród prezentowanych modeli znajdują się Transformer Book z odłączanym 13-calowym wyświetlaczem, który może pełnić funkcję samodzielnego tabletu, Taichi z dwustronnym ekranem, a także lekkie i eleganckie Ultrabooki Zenbook Touch.
CES 2013: Nowe dotykowe notebooki i ultrabooki Asusa

Asus Transformer Book – notebook z odłączanym ekranem

To mobilne urządzenie z systemem Windows 8, łączące w sobie funkcje tabletu i notebooka. Kiedy najważniejsza jest mobilność, Transformer Book jest smukłym i lekkim tabletem z ekranem o przekątnej 13,3 cala i procesorem Intel Core i5 lub i7 trzeciej generacji. Napęd SSD o pojemności 128GB zapewnia wystarczającą przestrzeń dla aplikacji i danych systemu Windows 8, natomiast mutlidotykowy ekran Full HD w technologii IPS zapewnia żywe kolory i szerokie kąty widzenia.

Gdy natomiast potrzebujemy wyższej wydajności, podłączamy tablet do stacji dokującej, aby powstał kompaktowy i w pełni funkcjonalny notebook z podświetlaną klawiaturą, dużym touchpadem i twardym dyskiem o pojemności do 500GB. Stacja jest również wyposażona we własną baterię, pozwalającą na dłuższą pracę, a także zestaw gniazd (m.in. USB 3.0).

Asus Taichi – elastyczne połączenie notebooka i tabletu

To smukły Ultrabook z dwoma ekranami, pozwalającymi na połączenie cech notebooka i tabletu. Został wyposażony w procesor Intel Core trzeciej generacji i dysk SSD. Taichi posiada dwustronny ekran Full HD o przekątnej 11,6 lub 13,3 cala z technologią IPS. Po otwarciu pokrywy ASUS Taichi to wydajny Ultrabook z podświetlaną klawiaturą i dużym touchpadem. Przy zamkniętej pokrywie staje się lekkim tabletem z ekranem multidotykowym, łatwo i intuicyjnie obsługiwanym przy pomocy precyzyjnego rysika.

Dwa ekrany w Taichi mogą pracować równolegle, pozwalając na udostępnianie i dzielenie się danymi w łatwy sposób. W trybie pracy dwuekranowej oba wyświetlacze traktowane są autonomicznie, co pozwala m.in.. na równoczesne wyświetlanie prezentacji na zewnętrznym ekranie i notatek prelegenta na ekranie wewnętrznym. Tryb lustrzany służy do wyświetlania tego samego obrazu na obu ekranach, co pozwala na łatwe udostępnianie treści oraz prezentowanie materiałów małym grupom odbiorców, bez konieczności korzystania z dużych i nieporęcznych monitorów zewnętrznych.

Asus Zenbook Touch – Ultrabook z dotykowym ekranem

To najbardziej zaawansowany z dostępnych w ofercie Asusa Ultrabooków. Zarówno 13,3-calowy model UX31A, jak i 15,6-calowy U500VZ stanowią połączenie wysokiej wydajności z oryginalną metaliczną obudową i ekranem mutidotykowym Full HD z technologią IPS. Smukła, mierząca jedynie 3 mm grubości i ważąca 1,3 kg konstrukcja modelu Zenbook Touch UX31A mieści w sobie procesor Intel Core i5 lub i7 trzeciej generacji oraz do 8GB pamięci RAM, a także napęd SSD o pojemności 256GB.

Model Zenbook Touch U500VZ posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i7, 8GB pamięci i kartę graficzną GeForce GT650M. U500VZ waży jedynie 2 kg, przy zaledwie 6 milimetrach grubości w najcieńszym punkcie. Urządzenie posiada dwa dyski SSD o pojemności 256GB w konfiguracji RAID 0, a także zewnętrzny subwoofer.

Asus VivoBook – wszechstronny notebook z dotykiem

To wydajny, wszechstronny i niedrogi notebook dla każdego użytkownika chcącego w pełni cieszyć się z dotykowych funkcjonalności Windows 8. Dostępny w wariantach z ekranami o przekątnej 11,6 oraz 15,6 cala, VivoBook posiada smukłą konstrukcję, procesor Intel Core i3, i5 lub i7 trzeciej generacji, a także wydajną kartę graficzną Nvidia w wybranych konfiguracjach.

VivoBooki wyposażono w ekran multidotykowy, pokaźnych rozmiarów touchpad z technologią Smart Gesture, układ audio SonicMaster oraz funkcję rozruchu komputera w 2 sekundy “instant-on”. Każdy z notebooków VivoBook posiada też darmowy, trzyletni dostęp do 32GB przestrzeni magazynowej w usłudze Asus WebStorage.