CES 2013: niezwykłe telewizory Samsunga na najbliższy rok

Samsung pokazuje na targach telewizory Smart TV w każdej z technologii – LED, OLED, czy też Ultra High Definition (UHD). Rozszerza także ofertę dużych telewizorów z ekranami 60-calowym i większymi, a także zaoferuje największy na świecie telewizor UHD z ekranem o przekątnej 110 cali.
CES 2013: niezwykłe telewizory Samsunga na najbliższy rok

Najwyższa rozdzielczość na największym ekranie

Telewizor Samsung z serii S9000 z ekranem w rozdzielczości UHD reprezentuje przyszłość domowej rozrywki. Opracowany przez firmę Samsung mechanizm skalowania obrazu ma płynnie przekształcać dostępne już dziś treści w rozdzielczości HD lub Full HD do formatu UHD. Telewizor z serii S9000 oferuje zaawansowany system dźwiękowy Umieszczony w zewnętrznej ramie telewizora trójdrożny system głośników mocy 120W.

Jednoczesne oglądanie dwóch programów na jednym ekranie

OLED Samsung F9500 to pierwszy telewizor na świecie z funkcją Multi-View, która umożliwia dwóm osobom jednoczesne oglądanie zupełnie różnych programów Full HD na tym samym ekranie. Jest to możliwe dzięki specjalnym okularom 3D wyposażonym w osobiste słuchawki przekazujące klarowny dźwięk stereo dla odpowiedniego programu. Dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi kontrastu, który zapewnia niezrównaną szczegółowość i subtelne barwy nawet w najciemniejszych scenach, F9500 oferuje intensywne wrażenia wizualne bez żadnych rozmyć spowodowanych ruchem.

Czterordzeniowy procesor w Telewizorach LED

Samsung F8000 to pierwsze na świecie telewizory LED Smart TV z czterordzeniowym procesorem, dzięki któremu użytkownicy mogą łatwo i szybko przełączać się między aplikacjami, usługami internetowymi i naziemną telewizja cyfrową, a nawet korzystać z nich jednocześnie. Seria F8000 będzie dostępna w tym roku z ekranami o przekątnej 46″, 55″, 60″, 65″ i 75″.

Telewizory z serii Samsung F7500 oferują natomiast zupełnie nowy design. Model wykorzystuje ten sam czterordzeniowy procesor co F8000, oferując Smart Interaction i inne zaawansowane funkcje. F7500 jest dostępny w wersjach z ekranem o przekątnej 46″, 55″ i 60″.

Plazma wiecznie żywa

F8500 ma zapewniać ten sam poziom jasności i ośmiokrotnie głębszą czerń, niż telewizory LED. Osiągnięto to dzięki zwiększonej luminancji oraz wykorzystaniu innowacyjnego algorytmu Samsung Deep Black Algorithm i technologii Real Black Pro II. F8500 jest również jednym z pierwszych telewizorów z natywną obsługą treści w formacie HEVC – kodeka video najnowszej generacji.

Model ten będzie dostępny w wersjach z ekranem o przekątnej 51″, 60″ i 64″.

Smart Evolution

Sztandarowe, wybrane telewizory Samsung Smart TV są wyposażone w technologię Smart Evolution, która umożliwia aktualizowanie sprzętu i oprogramowania, aby użytkownicy mogli korzystać z najnowszych funkcjonalności Smart TV. Po instalacji zestawu 2013 Smart Evolution wybrane telewizory z 2012 (LED serii ES7000/8000/9000, plazma E8000) roku zaoferują najnowszy interfejs Smart Hub, ulepszoną interakcję głosową i sterowanie gestami, a przejście na czterordzeniowy procesor zwiększy ich moc obliczeniową.