Czekasz jeszcze na Dungeon Keeper 3? To właśnie się doczekałeś

Ta sytuacja trwała wiele lat i o Dungeon Keeper 3 nie mówiło się zupełnie nic. Prawa do serii przejęła firma Electronic Arts, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. W końcu pojawiły się pierwsze informacje o projekcie War for the Overworld, które były tak przekonujące jak swego czasu kolejne wiadomości o Duke Nukem Forever. Jednak w końcu można powiedzieć oficjalnie – Dungeon Keeper 3 będzie. Wprawdzie nie pod tym tytułem, ale cała reszta się zgadza.
Czekasz jeszcze na Dungeon Keeper 3? To właśnie się doczekałeś

Za War for the Overworld stoi grupa profesjonalistów, modderów, studentów i entuzjastów, która swoją młodość poświęciła grając w Dungeon Keeper, Evil Genius, Majesty, Overlord. Dlatego War for the Overlord czerpie przede wszystkim z tych tytułów. Jednak wystarczy jeden rzut oka, aby utwierdzić się w przekonaniu że esencją jest głównie Dungeon Keeper.

Projekt trafił do portalu

Kickstarter

. Do ukończenia gry koniecznie było zebranie 150 000 funtów. Uzyskano już 211 371 funtów, ale zbiórka wciąż trwa. Po przekroczeniu 225 000 funtów do produkcji gry dołączy Richard Ridings, czyli brytyjski aktor i lektor z Dungeon Keeper, Dungeon Keeper 2 oraz Sarge z Quake III Arena. Do tego brakuje aktualnie 2549 funtów. Jeżeli pieniądze zostaną zebrane, War for the Overworld trafi w ręce graczy do końca sierpnia 2013 roku.

Więcej:rozrywka