Firefox Aurora z obsługą nowego trybu przeglądania prywatnego

Dodano również nowe okno pobierania plików, zwiększono stabilność pluginów oraz poprawiono wydajność.

Podczas, gdy stabilny Firefox osiągnął numer 18, wersja rozwojowa dobiła do werji 20 i wnosi kilka innowacji, które za 2-3 miesiące pojawią się w stabilnym wydaniu. Najważniejszą zmianą jest znaczne usprawnienie przeglądania w trybie prywatnym .

Dotąd, gdy chcieliśmy otworzyć nowe prywatne okno, przeglądarka zamykała wcześniej otwarte karty. Oczywiście po wyjściu z trybu prywatnego wszystkie okna były przywracane – jednak nie było to zbyt wygodne rozwiązanie. Mozilla podkreśla, że wdrożenie tych zmian wiązało się z ogromnym nakładem pracy – stąd trwało to aż tak długo.

Pojawił się nowy sposób na pobieranie plików. Dotąd przy ściąganiu przeglądarka wyświetlała osobne okno z pobranymi plikami. Teraz ikona pobierania trafiła na pasek przeglądarki, dzięki czemu mamy ciągły podgląd na czas potrzebny do ukończenia pobierania.

Wprowadzono też stabilność pracy aplikacji. Od teraz gdy jeden z pluginów ulegnie awarii (np. Flash lub Java), przeglądarka będzie wciąż działała stabilnie. Ostatnia zmiana to poprawa wydajności. Dotyczy ona zarówno ładowania stron, pobierania plików, jak i wychodzenia z programu. Pełną listę zmian znajdziecie

na stronach Mozilli

.