Niesamowita fuzja światów Eve Online i Dust 514

Serwery sieciowej strzelaniny Dust 514 dostępnej na Playstation 3 oraz znanej wszystkim pecetowej gry MMO Eve Online zostały połączone. Dla producenta obu tytułów, CCP Games, jest to ogromne przedsięwzięcie. Zarówno od strony technicznej jak i projektowej.

Dust 514 to darmowa strzelanka na konsole Playstation 3, która aktualnie znajduje się w fazie testów. Już niebawem, gracze, oprócz strzelania do siebie, będą mogli dołączyć do jednej z korporacji, tworzonych przez graczy Eve Online i wspólnie walczyć o dominację w jednym uniwersum.

Pomysł wydaje się fantastyczny. Gracz może stwierdzić, że dzisiaj ma kaprys na wcielenie się w rolę kosmicznego marine i udział w bitwie o terytorium o strategicznym znaczeniu na planecie X. Następnego dnia z kolei, logując się na swojego awatara w Eve Online, który należy do tej samej korporacji, co jego postać w Dust 514, może na przykład udać się swoim statkiem kosmicznym w niezbadane rejony galaktyki, w poszukiwaniu drogocennych złóż surowców, wziąć udział w bombardowaniu planety, na której „strzelał się” wczoraj, i tak dalej…

Za ISK – walutę znaną z Eve, gracze Dust 514 będą mogli ulepszać swój ekwipunek bojowy, czyli broń, pancerz, itd. Oznacza to, że bogatsze korporacje z Eve będą mieli lepiej wyposażone armie.

Bitwy w Dust 514 rozgrywane będą w części uniwersum Eve nazywanej „Faction Warfare” – części, którą rządzą główne frakcje gry. Korporacje prowadzone w 100% przez graczy mają o wiele większą kontrolę nad obszarem galaktyki zwanym „Null Sec”.

CCP udowadnia, że nie przez przypadek zdołało stworzyć dochodową grę MMO wymagającą opłacenia abonamentu w czasach niepodzielnych rządów World of Warcraft. Fuzja światów dwóch gier to niespotykany do tej pory krok. Szkoda, że o Eve Online zdecydowanie wolę czytać niż grać, a w strzelanki znacznie przyjemniej gra mi się na pececie…

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.