Galaxy Note II rozłożony na części

Wszyscy wiemy, jak Galaxy Note II wygląda z zewnątrz, jednak do tej pory mogliśmy sobie tylko wyobrażać te wszystkie części, układy scalone, konwertery, kamery, głośniki, czujniki i gniazda, które szczelnie kryła obudowa. Samsung postanowił jednak uchylić rąbka tajemnicy i oto, jak ten potężny smartfon prezentuje się od środka:
Galaxy Note II rozłożony na części

Ekran

Note II posiada ekran HD Super AMOLED o przekątnej 141 mm – jeden z największych na świecie.

S Pen

Rysik odpowiada za większość innowacyjnych funkcji Note, takich jak Easy Clip (szybkie kadrowanie obrazu przez wciśnięcie przycisku); Quick Command (uruchamianie często używanych aplikacji poprzez przesunięcie rysika w górę ekranu); oraz Air View (podgląd treści przez zbliżenie rysika S Pen do ekranu).

Konwerter analogowo-cyfrowy

To cienka metalowa membrana wytwarzająca pole elektromagnetyczne. Dzięki niemu Note II może wykrywać ruchy rysika S Pen z odległości nawet 12 mm od ekranu.

Budowa

Ponieważ rama konstrukcyjna urządzenia jest bardzo cienka, użyto stopu magnezu, aby zwiększyć jej ogólną wytrzymałość. Zoptymalizowano też wykorzystanie przestrzeni poprzez przemodelowanie takich części, jak kamera i głośnik.

Dwie kamery

Funkcja Smart Stay wykorzystuje przednią kamerę do sprawdzania, czy użytkownik patrzy na ekran, aby ten pozostawał włączony tak długo jak potrzeba.

Czujnik zbliżeniowy i czujnik światła

Note II został wyposażony w czujnik zbliżeniowy, który pomaga oszczędzać baterie. Kiedy telefon podniesiemy do ucha podczas rozmowy, czujnik informuje urządzenie, że można zmniejszyć dopływ energii do ekranu. Kiedy użytkownik odsunie telefon, czujnik nakazuje zwiększenie dopływu energii i rozjaśnienie wyświetlacza. Czujnik światła wykrywa natężenie światła i odpowiednio zmniejsza lub zwiększa jasność ekranu.

Silnik wibracyjny

Telefon oferuje także sześć trybów wibracji i umożliwia przypisanie ich różnym grupom kontaktów w taki sam sposób, w jaki przypisuje się dzwonki.

Procesor i podzespoły

Czterordzeniowy procesor taktowany jest zegarem 1,6 GHz. Urządzenie jest wyposażone w 16 lub 32 GB wewnętrznej pamięci, którą można rozbudować przy pomocy kart microSD.

Transmisja danych i antena NFC

Urządzenie automatycznie łączy się z najszybszą dostępną usługą. Bluetooth 4.0 i łączenie kanałów Wi-Fi umożliwiają szybki transfer danych między urządzeniami mobilnymi. Note II posiada także antenę NFC. Jest to technologia, która umożliwia transmisję danych na krótką odległość (około 10 cm).

Żyroskop i akcelerometr

Note II posiada trójosiowy żyroskop, który mierzy odchylenie, pochylenie oraz obrót. Smartfon wyposażono także w trójosiowy akcelerometr, który przydaje się m.in. w grach i nawigacji. Żyroskop i akcelerometr włączają się automatycznie, kiedy urządzenie zostanie przechylone lub obrócone.