Nowe wersje programów antywirusowych Eset

Firma Eset, producent rozwiązań antywirusowych z których korzysta 3,5 mln Polaków, udostępniła najnowsze wersje swoich programów. Do sklepów trafia właśnie pakiet bezpieczeństwa Eset Smart Security 6 oraz system antywirusowy i antyspyware Eset NOD32 Antivirus 6. Nowością w pakiecie Eset Smart Security 6 jest funkcja Eset Anti-Theft, pomagająca odzyskać skradziony lub zgubiony komputer. Obydwa programy firmy Eset wyposażono w skaner Facebooka - Eset Social Media Scanner, pozwalający chronić konto użytkownika na portalu przed złośliwą zawartością.

Eset Smart Security 6 oraz Eset NOD32 Antivirus 6 to kolejne już wersje programów antywirusowych adresowanych do użytkowników domowych i małych firm. Programy pracują w oparciu o bazujący na chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Eset Live Grid, który pozwala skracać czas potrzebny na skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów. Aplikacje Eset wyróżniają się ponoć dużą szybkością działania – programy, jak nas zapewniają ich twórcy, niemal nie wpływają na wydajność chronionej maszyny i stanowią zabezpieczenie przed różnego rodzaju zagrożeniami komputerowymi, zarówno przed tymi znanymi, jak i nowymi, jeszcze nie zidentyfikowanymi.

Eset Smart Security 6 składa się z ochrony antywirusowej, antyspyware i antyphising, firewalla, filtru antyspamowego chroniącego przed niechcianą pocztą oraz funkcji kontroli rodzicielskiej, pomagającej chronić najmłodszych użytkowników komputerów. W najnowszej wersji kontrola rodzicielska została rozbudowana, dzięki czemu można teraz dokładniej definiować do jakich witryn może mieć dostęp nastolatek, a do jakich przedszkolak. Ustawienia funkcji kontroli rodzicielskiej są chronione dodatkowym hasłem.

Eset NOD32 Antivirus 6 to bardzo lubiany na polskim rynku program antywirusowy. Zapewnia ochronę przed wirusami, trojanami, spyware i phishingiem. Szybkość działania zapewnia zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji i opartego na chmurze systemu reputacji plików – Eset Live Grid.

W najnowszej wersji pakiet Eset Smart Security wyposażono w zabezpieczenie Eset Anti-Theft (tzw. antyzłodziej), które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na portalu Eset i oznaczył swoje urządzenie jako utracone – jego komputer zacznie być śledzony od momentu pierwszego połączenia z Internetem. W miarę zbierania informacji prawowity użytkownik na portalu Eset będzie mógł zobaczyć, gdzie jest jego sprzęt (lokalizacja na mapach Google Maps i numer IP sieci). Właściciel otrzyma również fotografie potencjalnego złodzieja – wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa. Właściciel będzie również otrzymywał regularne informacje o tym, co na jego komputerze robi złodziej, otrzymując tzw. zrzuty ekranu. Tak zebrane informacje mogą wydatnie pomóc policji w odnalezieniu skradzionego sprzętu. Przy odrobinie szczęścia, jeśli np. złodziej zaloguje się na skradzionym komputerze do swojej poczty lub swojego profilu na serwisie społecznościowym istnieje szansa nawet na ustalenie imienia i nazwiska złodzieja. Dodatkowo, aby chronić dane właściciela sprzętu, po oznaczeniu sprzętu jako utracony, Eset Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika w systemie Windows (w ten sposób blokowany jest dostęp m.in. do plików i korespondencji właściciela).

Nowością w Eset Smart Security 6 oraz Eset NOD32 Antivirus 6 jest skaner Facebooka – samodzielne narzędzie Eset Social Media Scanner, dedykowane do ochrony profilu użytkownika na tym popularnym portalu społecznościowym. Eset Social Media Scanner instaluje się na naszym profilu Facebook jako odrębna aplikacja i sprawdza posty nasze i naszych znajomych pod kątem obecności złośliwych linków.

Eset Smart Security 6 oraz Eset NOD32 Antivirus 6 wyposażono w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Oba programy posiadają specjalny tryb pracy, tzw. tryb gracza, dzięki któremu rozwiązania Eset ukrywają wszystkie swoje komunikaty i wstrzymują zadania określone harmonogramem, w chwili gdy użytkownik uruchamia dowolny program w trybie pełnoekranowym. Dodatkowo Eset Smart Security 6 oraz Eset NOD32 Antivirus 6 pozwalają na bardzo skrupulatne zarządzanie nośnikami wymiennymi – użytkownik może ustawić blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

Eset Smart Security 6 jak i Eset NOD32 Antivirus 6 posiadają certyfikat kompatybilności z najnowszym systemem Windows 8. Wersje testowe najnowszych rozwiązań firmy Eset można pobrać ze strony http://www.eset.pl

0
Źródło: ESET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.