Samsung Galaxy S IV: pierwsze zdjęcie i dane

Samsung Galaxy S IV: pierwsze zdjęcie i dane

Powyżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcie, na którym ponoć prezentuje się nowiutki Galaxy S IV z cieniutką obudową po bokach wyświetlacza. W porównaniu z obecną generacją, nowy smartfon miałby jeszcze większy,

5-calowy ekran Super AMOLED

o rozdzielczości

1080p

(co by nas wcale nie zdziwiło, znając zamiłowanie Samsunga do dużych wyświetlaczy) oraz większy, fizyczny przycisk domowy. Pomimo wielkości, ekran ma być energooszczędny – ma pobierać 25 procent mniej energii od wyświetlacza w Galaxy S III. Co jednak jest najbardziej zaskakujące w powyższym obrazku to fakt, że owe zdjęcie pojawiło się w serwisie Picasa miesiąc temu i do tej pory nikt nie zwrócił na nie uwagi.

Urządzenie ma posiadać ponadto ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 5 Octa z czterema wydajnymi i czterema energooszczędnymi rdzeniami oraz ośmiordzeniową grafiką Mali-T658, 2 GB pamięci RAM, a także 13-megapikselowy aparat cyfrowy i o 20 procent pojemniejszą baterię – 2600 mAh. Samsung ponoć szykuje także technologię bezprzewodowego ładowania, którą znaleźć możemy w Lumii 920.

Ciekawostką ma być kodowe oznaczenie nowego modelu ”

GT-I9500

“, co oznaczałoby, że Samsung pominie oznaczenie GT-I9400 (Galaxy S III oznaczono kodem I9300). To dość prawdopodobne, bowiem “4” jest uznawana za przynoszącą pecha w Korei.

Pamiętajcie jednak, że na razie to wyłącznie pogłoski, które mogą, ale nie muszą okazać się prawdziwe.