Samsung tonie w pieniądzach, idzie mu tak dobrze

Każdy z działów Samsunga odnotował w ostatnim kwartale znaczne wzrosty, zarówno porównując wyniki z analogicznym kwartałem w poprzednim roku, jak i z poprzednim kwartałem. Zarobki wzrosły o 10 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 89,3 procent w porównaniu do analogicznego, ubiegłorocznego.
Samsung tonie w pieniądzach, idzie mu tak dobrze
Samsung

Samsung

Dział mobilny urósł o cztery procent w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 58,5 procent w porównaniu do tego z poprzedniego roku, głównie dzięki Galaxy Note II i Galaxy S III. Dział produkcji półprzewodników urósł o 10 procent, odnotowując przychody wyższe o 39 procent. Dział elektroniki konsumenckiej odnotował 20-procentowy wzrost sprzedaży i 87-procentowy wzrost z zarobkach.

Jest tylko jeden wyjątek. Dział produkcji wyświetlaczy cyfrowych odnotował ośmioprocentowy spadek w przychodach w porównaniu do poprzedniego kwartału, ale Samsung przewiduje, że z uwagi na zwiększający się popyt na telewizory i tablety, to tylko drobny wypadek przy pracy. Samsung przewiduje też spadek w dziale tradycyjnych telefonów komórkowych (czyli nie smartfonów).