Tak wyglądała największa bitwa w historii gier komputerowych

Potyczka przejdzie do historii jako Bitwa o Asakai. Asakai to jeden z systemów gwiezdnych w grze Eve Online. Wywołana błędem jednego gracza, miała tam miejsce największa bitwa w historii gier komputerowych.

Wszystko zaczęło się od pilota statku klasy Tytan – największego statku dostępnego w Eve Online. Pomyłka polegała na tym, że zamiast utworzyć most w systemie Asakai, wykorzystywany przy skokach w hiperprzestrzeń (graczy prosimy o sprostowanie tego sformułowania, niestety opieramy się na wiedzy zaczerpniętej z Gwiezdnych Wojen), pilot, zamiast mostu, wykonał skok swoim statkiem.

Samotny Tytan w systemie kontrolowanym przez wrogą koalicję HoneyBadger bardzo szybko znalazł się w niebezpieczeństwie. Jego pilot – Dabigredboat, który w świecie Eve jest głównym dowódcą floty Goonswarm, nie czekając na rozwój wypadków, zwrócił się o pomoc do wszystkich z Goonswarm i Clusterf*ck Coalition. I wtedy rozpętała się burza. Bitwa w systemie Asakai przyciągała graczy niczym magnes. Serwery z niewielkimi trudnościami pozwoliły graczom na odbycie największej bitwy w historii gier komputerowych, która prawdopodobnie będzie początkiem kolejnej wojny w uniwersum Eve. A wyglądało to tak:

Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.