Teraz już na pewno powstanie film o World of Warcraft

Plotki, pogłoski i nieoficjalne informacje o tym, jakoby Blizzard zdecydował się w końcu na filmową adaptację swojej najbardziej dochodowej franczyzy, jaką jest World of Warcraft pojawiają się w mediach od dawna. Tym razem, wygląda na to, że film naprawdę powstanie.

A reżyserować go będzie Duncan Jones, który zadebiutował całkiem niezłą, niezależną produkcją pod tytułem „Moon”. Pozytywne recenzje tego tytułu sprawiły, że Jones wyreżyserował kolejny, niezły film sci-fi pt. „Source Code”, co nasi wybitni tłumacze przełożyli jako „Kod Nieśmiertelności”. Oba te filmy kosztowały względnie niewiele jeśli chodzi o holywoodzkie standardy – Moon to koszt miliona dolarów, Kod Nieśmiertelności to nieco większa kwota – 32 miliony.

Filmowa adaptacja „WoW’a” będzie kosztować odrobinę więcej. Legendary Pictures – studio odpowiedzialne za produkcję nie chciało zdradzić żadnych szczegółów, jednak biorąc pod uwagę, że jednym z producentów filmu został Charles Roven, który na swoim koncie ma wysokobudżetowe produkcje takie jak Mrocny Rycerz Powstaje oraz Człowiek ze Stali, bezpiecznie możemy przyjąć, że adaptacja filmowa World of Warcraft będzie kosztować ponad 100 milionów dolarów.

Scenariusz jest na razie ściśle tajny. Wiemy tylko, że początek zdjęć planowany jest na jesień 2013, a premiera nie wcześniej niż w 2015 roku. Wybór Duncana Jonesa jest z pewnością ciekawy – zarówno Blizzard jak i Legendary Pictures nie ukrywają, że chcą zrobić produkcję przesiąknięta akcją, Jones pomoże dodać jej nieco głębi.

Chociaż nadal wolałbym obejrzeć dwugodzinną produkcję w tym stylu, stworzoną w pełni przez Blizzarda:

0
Źródło: blizzard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.