W co najczęściej grają Polacy?

Portal Ceneo.pl przygotował zestawienie najpopularniejszych gier w naszym kraju. A tak naprawdę to trzy zestawienia: gier konsolowych, PC i, co ciekawe, towarzyskich.

Gry PC

 1. Diablo III
 2. Battlefield 3
 3. Guild Wars 2
 4. FIFA 13
 5. StarCraft II Wings of Liberty
 6. The Elder Scrolls V Skyrim
 7. Call of Duty Modern Warfare 3
 8. Fifa 12
 9. The Sims
 10. Diablo III Edycja Kolekcjonerska

Kto by pomyślał – Diablo III pojawia się na liście aż 2 razy! Biorąc pod uwagę cenę edycji kolekcjonerskiej to bardzo.. niecodzienny wynik. Ciekawe, ile z tych gier okaże się największym rozczarowaniem 2012…

Gry na konsole

 1. Star Wars Kinect (X-Box)
 2. Fifa 13 (PS3)
 3. Fifa 13 (X-Box)
 4. Kinect Sports (X-Box)
 5. Battlefield 3 (PS3)
 6. Fifa 12 (PS3)
 7. WonderBook + Księga Czarów (PS3)
 8. Dance Central (X-Box)
 9. Zumba Fitness (PS3)
 10. Forza Motorsport 4 (X-Box)

Niżej podpisanego redaktora niezmiernie cieszy widok pierwszego miejsca zajętego przez grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen (szkoda, że nie jest to produkcja najwyższych lotów) i poza tym to… brak tu jakiejkolwiek sensacji. 5 gier na PS3, 5 na X-Boxa to chyba sprawiedliwy podział rynku?

Jako ciekawostkę, bo to zupełnie nie nasza branża wklejamy ranking najpopularniejszych gier towarzyskich. Od siebie mogę dodać, że ma się ono nijak do mojej kolekcji planszówek w domu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.