10 najpraktyczniejszych sztuczek sprzętowych

1. DARMOWE GRY NA NINTENDO WII
10 najpraktyczniejszych sztuczek sprzętowych

Exploit LetterBomb umożliwia instalację w konsoli Wii tzw. kanału homebrew. Daje on dostęp do licznych nieuatoryzowanych aplikacji, wśród których są między innymi emulatory starszych konsol Nintendo 64 i NES, a nawet dystrybucje Linuksa.

2. UPGRADE TELEWIZORA

Wystarczy uniwersalny pilot i kod znaleziony w Sieci, aby móc aktywować w niektórych telewizorach LG ukrytą funkcję odtwarzania filmów przez złącze USB. Właściciele telewizorów Samsung mogą nawet zainstalować w nich dystrybucję Linuksa wyposażoną między innymi w emulator komputera Atari czy funkcję nagrywania wideo.

3. KINECT DO PC

Czujnik Kinect może sterować zarówno pracą konsoli Xbox, jak i kursorem na monitorze komputera. By móc wygodnie obsługiwać komputer nie wstając z kanapy, trzeba tylko pobrać z Internetu darmową aplikację KinEmote.

4. UCIECZKA Z APP STORE’U

Jeśli oferta oficjalnego sklepu Apple’a nie spełnia naszych oczekiwań, zajrzyjmy do repozytorium Cydia. Jest ono dostępne dla wszystkich, którzy zdecydują się odblokować iPhone czy iPad za pomocą narzędzia redsn0w albo Pwnage.

5. ALTERNATYWNY ANDROID

Tablety i smartfony z Androidem również da się “uwolnić” od oficjalnego oprogramowania. Na zrootowanych urządzeniach możemy instalować alternatywne systemy takie jak VillainROM, pod pewnymi względami lepsze od swego oryginalnego odpowiednika.

6. DVD BEZ KODU REGIONU

Zabezpieczenie regionalne niektórych odtwarzaczy DVD można zdjąć, wybierając na pilocie odpowiednią kombinację cyfr. Wówczas bez problemu obejrzymy filmy zakupione w innych częściach świata. Instrukcje znajdziemy na stronie videohelp.com/ dvdhacks.

7. WLAN NA STERYDACH

Kiedy sygnał sieci radiowej jest zbyt słaby, zbudujmy z papieru i folii aluminiowej reflektor antenowy kierujący fale w wybraną stronę. Na freeantennas.com znajdziemy kilka użytecznych szablonów do odrysowania, wycięcia i posklejania.

8. DODATKI DO DREAMBOKSA

Popularne dekodery cyfrowe Dreambox potrafią więcej, niż przewidział ich producent. Aby skorzystać z dodatkowych funkcji, zainstalujmy któreś z darmowych rozszerzeń rozpowszechnianych w społeczności użytkowników albo od razu zainstalujmy alternatywny system operacyjny Gemini. Wszelkich informacji na ten temat dostarcza serwis wiki.blue-panel.com, prowadzony po niemiecku i angielsku.

9. UKRYTE FUNKCJE APARATÓW CANON

Zapis w formacie RAW dostępny w prostym kompakcie? To możliwe dzięki nieoficjalnemu rozszerzeniu firmware’u o nazwie Canon Hackers Development Kit (CHDK). By móc korzystać z ukrytych funkcji, wystarczy zapisać na karcie pamięci pliki pobrane ze strony chdk.wikia.com, a następnie włożyć ją do aparatu Canon z rodziny PowerShot lub Ixus. Również użytkownicy lustrzanek Canon EOS 5D Mark II i 300D mogą sięgać po alternatywne oprogramowanie o większych możliwościach.

10. MULTIMEDIALNY XBOX

Nieautoryzowane oprogramowanie z Internetu zmieni konsolę Xbox Classic w domowe centrum multimediów odtwarzające pliki niemal każdego typu. Potrzebne aplikacje i instrukcje zebrano na stronie xbox-hq.com. Nie obędzie się jednak bez pewnej ręki – najpierw trzeba przylutować do kontrolera zwykłą wtyczkę USB, by móc podłączyć go do komputera i skopiować nieoryginalne narzędzia na kartę pamięci.

Więcej:bezcatnews