After Reset: nowy, postapokaliptyczny RPG w klasycznym wydaniu

Gracze tęsknią za klasykami, co potwierdzają sukcesy kolejnych zbiórek na Kickstarterze ("Project Eternity", "Wasteland"). Wielcy developerzy nie wiedzieć czemu olewają trend oldschoolowych RPG-ów, natomiast niezależne, mniejsze studia pracują pełną parą zapowiadając co rusz nowe projekty.
After Reset, concept art

After Reset, concept art
Właśnie zapowiedziano najnowszy projekt o nazwie After Reset, który czerpie inspirację z takich klasyków jak Fallout, Baldur’s Gate czy Planescape Torment. Będziemy mieć zatem do czynienia z grą cRPG z emocjonującą fabułą rozgrywaną w otwartym świecie z widokiem izometrycznym.

Historia będzie rozgrywać się 123 lata po Resecie – termonuklearnej apokalipsie, która wyniszczyła ludzką cywilizację. 1/3 ziemskiego globu pokrywają żółte strefy – ruiny wielkich miast, które przykrywa radioaktywny pył. Są one kontrolowane przez grupę Anarchistów, którzy sprzedają nieskażone jedzenie i wodę po irracjonalnie wysokich cenach. Pozostali ludzie wymierają w strefach czerwonych, będących epicentrami anomalii, pełnymi groźnych mutantów. Twórcy (studio jest jeszcze nie jest nazwane) obiecują niezapomniany klimat i rozbudowany system rozwoju postaci, a także rozgrywki multiplayer na mapach tworzonych przez graczy. Docelową grupą odbiorców są mężczyźni powyżej 21 roku życia. After Reset będzie wykorzystywał silnik Unity 3D. Przybliżona data premiery nie jest jeszcze znana – wiadomo jedynie, że gra ma pojawić się na PC (Windows, Linux).

Poniżej możecie obejrzeć klimatyczne concept arty:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.