AVM Fritz! – polska premiera domowych urządzeń sieciowych

Niemiecka firma AVM wprowadziła dziś oficjalnie na polski rynek nowee urządzenia z rodziny FRITZ! przeznaczone dla domu: wielofunkcyjny router FRITZ!Box 3270, FRITZ!Powerline 500E, WLAN repeater 300E i kartę sieciowa WiFi – FRITZ!WLAN USB Stick N.

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej mieliśmy możliwość obejrzeć najnowsze produkty firmy AVM, a także usłyszeć kilka dalszych deklaracji i zapowiedzi. Był też czas na zadawanie pytań i rozmowy kuluarowe. Warto też zauważyć, że znaczną część konferencji przeprowadził pan Jürgen Pohl, rodowity Niemiec, a równocześnie dyrektor kanału sprzedażowego AVM na rynek polski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pan Pohl mówił do nas cały czas… po polsku. Doceniamy ten gest jako wyraz szacunku dla Polski i gratulujemy umiejętności opanowania jednego z najtrudniejszych podobno języków świata 😉

Pan Jürgen Pohl, dyrektor kanału sprzedażowego AVM na rynek polski, całą konferencję przeprowadził w naszym rodzimym języku.

Warto też przypomnieć, że jedną z najbardziej niezwykłych cech wszystkich produktów z rodziny Fritz! jest to, że są one projektowane i produkowane całkowicie w Niemczech (siedziba firmy mieści się w Berlinie). W dzisiejszych czasach to rzadkość…

Kilka słów o poszczególnych produktach, które zostały dziś zaprezentowane:

FRITZ!Box 3270 łączy funkcje bezprzewodowego routera i serwera mediów; pozwala na podłączenie wszystkich komputerów w domu lub biurze do sieci Internet za pośrednictwem linii ADSL/ADSL2+ lub łączy kablowych oraz bezprzewodowo w standardzie WLAN 802.11n 300 Mbit/s. Ponadto FRITZ!Box oferuje możliwość korzystania z internetu mobilnego za pomocą modemów USB HSPA/LTE, a także specjalne integracje z smartfonami i tabletami z systemami Android oraz iOS.

FRITZ!WLAN USB Stick N łączy komputer z sieciami WLAN; wyjątkowo prostą instalację zapewnia technologia Stick&Surf.

FRITZ!WLAN Repeater 300E zwiększa zasięg i wydajność sieci WLAN N 300 Mbit/s; jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi routerami WLAN; prosta instalacja w każdym gniazdku elektrycznym.

FRITZ!Powerline 500E udostępnia sieć domową w gniazdkach elektrycznych z prędkością przesyłu danych aż do 500 Mbit/s; wyjątkowo proste i energooszczędne połączenie wszystkich elementów sieci domowej; domyślnie aktywowane bezpieczne szyfrowanie zgodnie ze 128-bit AES.

FRITZ!Box 3270 cena: 399 zł
FRITZ!WLAN USB Stick N cena: 90 zł
FRITZ!WLAN Repeater 300E cena: 299 zł
FRITZ!Powerline 500E cena: 349 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.