GeForce GTX Titan – najpotężniejsza (i najdroższa) karta na rynku!

Nvidia zaprezentowała dzisiaj nowe karty GeForce GTX Titan, które mają być napędzane najszybszymi na świecie procesorami graficznymi.

Karta GTX Titan została oparta na tej samej architekturze Kepler, która napędza superkomputer Titan, zainstalowany w amerykańskim Narodowym Laboratorium Oak Ridge. Maszyna ta zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście 500 najszybszych superkomputerów na świecie. Wykorzystując moc trzech kart graficznych GeForce GTX Titan, połączonych ze sobą w konfiguracji 3-Way SLI, gracze mogą cieszyć się maksymalnymi detalami w najbardziej wymagających grach.

Nowe karty zostały wykonane z niecodziennych materiałów. Obudowa dla przykładu wykonana jest z odlewanego aluminium, a układ chłodzenia wyposażono w komory parowe.

GeForce GTX Titan:

  • zawiera 7 miliardów tranzystorów
  • jest wyposażony w 2668 rdzeni graficznych – o 75% więcej niż w procesorze GTX 680
  • osiąga 4,5 teraflopsa wydajności w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych z zastosowaniem pojedynczej precyzji oraz 1,3 teraflopsa z podwójną precyzją
  • obsługuje nową technologię GPU Boost 2.0, która automatycznie zwiększa wydajność graficzną, a także umożliwia regulowanie napięcia oraz innych zaawansowanych ustawień służących do usprawnienia gier i podkręcania karty
  • może zostać połączony z dodatkowymi kartami GTX Titan w trybie SLI.

Karty graficzne GeForce GTX Titan będą dostępne w sprzedaży od 25 lutego 2013 roku. Sugerowana cena brutto wynosi 4349 złotych .

Powiązane treści:

Karta graficzna nvidia – ranking najlepszych kart.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.