Microsoft aktualizuje darmowego, przeglądarkowego Office’a

Office 2013 i 365 są teraz w centrum uwagi, ale Microsoft nie zapomniał o darmowej wersji swojego pakietu biurowego, która działa w przeglądarce internetowej.
Microsoft Word Web App

Microsoft Word Web App

Trwa aktualizacja pakietu biurowego Office Web Apps (co oznacza, że jeszcze nie wszyscy użytkownicy widzą nowe funkcje, aktualizacja potrwa kilkadziesiąt godzin). W nowej wersji pakietu użytkownicy mogą wklejać obrazki i zdjęcia do dokumentów bez konieczności korzystania z dodatkowego menu: wystarczy CTRL+V lub ⌘+V.

Dodatkowo, od teraz, po zaznaczeniu tekstu lub zdania, pojawia się pasek narzędziowy z podręcznymi opcjami formatowania tekstu. W OneNote, dodatkowo, możemy od teraz oznaczać dane elementy jako „do zrobienia” i tagować notatki.

PowerPoint z kolei pozwala użytkownikom zmieniać układ slajdu za pomocą kliknięcia prawym klawiszem myszki (otwiera się menu z wyborem szablonów). Pojawiły się też nowe możliwości formatowania tekstu oraz wklejania treści z innego slajdu.

Webowy Excel z kolei potrafi już odczytywać komentarze dopisane do arkusza. Pojawiło się też więcej opcji dla użytkowników z ekranami dotykowymi: można teraz za pomocą palca przenosić i zmieniać rozmiary tabel, a także zaznaczać w łatwy sposób wiele komórek.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.