Microsoft już teraz pracuje nad następcą Surface Pro?

Surface Pro i Surface RT, mimo że zupełnie inne jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne, są na pierwszy rzut oka nierozróżnialne. Microsoft chciał dać do zrozumienia, że dzięki Windows 8 i Windows RT, różnice między tabletem a notebookiem się zacierają. Wygląda jednak na to, że kolejne urządzenie z serii Surface będzie klasycznym laptopem.
Microsoft już teraz pracuje nad następcą Surface Pro?
Microsoft Surface Pro

Microsoft Surface Pro

Nasi partnerzy wykonują świetną robotę, jeżeli chodzi o laptopy. Tworząc Windows 8 zastanawialiśmy się nad stworzeniem czegoś, czego nei wymyślił nikt inny. Notebook żyje, na się dobrze, pracujemy nad nimi z naszymi partnerami. – twierdzi Mike Angiulo z Microsoftu. Ale jego kolega, Panos Panay, zajmujący się działem Surface, dodaje: To niezły maraton dla nas, jesteśmy podekscytowani naszymi zarówno krótko-, jak i długoterminowymi planami. Czy pracujemy nad laptopem, czy nad notebookiem… pracowaliśmy nad wieloma rzeczami. Nie możemy się doczekać.

Mamy więc tablet w postaci Surface RT i hybrydę w postaci Surface Pro. Klasyczny notebook byłby wspaniałym uzupełnieniem całości. Tylko czy Microsoft faktycznie jest w stanie stworzyć coś dobrego jeżeli chodzi o tę kategorię sprzętu? To dopiero się okaże…

Więcej:Microsoft