Rekordowe pobieranie Huawei Ascend P2: do 150 Mb/s!

Telefon pracuje na czterordzeniowym procesorze o taktowaniu 1,5 GHz i oferuje możliwość pobierania danych z prędkością nawet 150 Mbps dzięki obsłudze LTE 4 kategorii. Ascend P2 kontynuuje tradycję designu serii “Ascend P” – ma tylko 8,4 mm grubości, a ponadto wyposażony jest w 4.7-calowy wyświetlacz IPS HD w technologii in-cell z drugiej generacji Corning Gorilla Glass. Smartfon dostępny będzie w kolorze czarnym i białym.
Huawei, dzięki coraz lepszym produktom i usługom, rośnie na prawdziwego giganta
Huawei, dzięki coraz lepszym produktom i usługom, rośnie na prawdziwego giganta
Huawei Ascend P2

Huawei Ascend P2

“Ascend P2 to doskonałe połączenie elegancji i wydajności – kolejny dowód na to, że pragnąc doskonałego smartfona, nie trzeba iść na kompromis. Jest też realizacją zobowiązania Huawei, by dostarczać użytkownikom na całym świecie najlepszych wrażeń i najlepszych technologicznie smartfonów” — powiedział Richard Yu, CEO w Huawei Consumer Business Group.

W czerwcu 2013 smartfon dostępny będzie już w ofercie sieci Orange we Francji.

“Cieszymy się, że dzięki ponownej współpracy z Huawei, nasi klienci będą mieli łatwiejszy i szybszy dostęp do swoich ulubionych treści” — powiedział Yves Maitre, wiceprezes ORANGE ds. urządzeń mobilnych i multimediów.

“Jesteśmy pod wrażeniem designu Ascenda P2 i mamy nadzieję oddać go w ręce użytkowników tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Huawei Ascend P2 działa na systemie Android 4.1 z interfejsem Huawei Emotion UI 1.5. Dzięki kompatybilności z LTE 4, smartfon w ciągu kilku minut jest w stanie ściągnąć filmy w jakości HD i w mgnieniu oka pobrać filmiki online, strony internetowe, utwory muzyczne lub eBooki. Opracowany przez Huawei system “swift sharing” wspiera pobieranie i wysyłanych danych przez Wi-Fi dwa do trzech razy szybciej niż smartfony innych producentów, jak zapewnia Huawei.

Dzięki modułowi NFC Ascend P2 obsługuje e-płatności i może służyć za elektroniczny bilet. Telefon pracuje na baterii o pojemności 2420 mAh a dzięki autorskim systemom oszczędności energii Quick Power C ontrol (QPC) i

Automated Discontinuous Reception (ADRX) Ascend P2 zużywa jej o 30% mniej i ładuje się o 25% szybciej w porównaniu do innych smartfonów, jak nas zapewnia Huawei

Wzornictwo Huawei Ascend P2 bezpośrednio nawiązuje do serii “Ascend P” (smukła sylwetka i zaokrąglone krawędzie ekranu).

Dzięki wykorzystaniu opcji “magic touch” Ascend P2 oferuje wyższą czułość ekranu, umożliwiającą korzystanie z telefonu nawet w rękawiczkach. Z kolei dzięki opcji “smart reading” możliwe jest natychmiastowe tłumaczenie słów kluczowych i przeszukiwanie Wikipedii w jednym oknie. Ekran automatycznie dostosowuje jasność do siły oświetlenia, umożliwiając użytkownikom swobodne korzystanie z telefonu w dowolnych warunkach.

Aparat BSI o matrycy 13 MPix z funkcją HDR oraz przednia kamerka 1,3 MPix umożliwiającą tworzenie autoportretów i nagrywanie wideo. Telefon zapewnia szybki dostęp do funkcji aparatu fotograficznego dzięki umieszczonemu na obudowie klawiszowi – jedno naciśnięcie uruchamia aparat, drugie naciśnięcie robi już zdjęcie. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego algorytmu, telefon umożliwia robienie wysokiej jakości zdjęć nawet pod światło, o czym nas zapewnia Huawei.

Zainstalowany w Ascend P2 interfejs Huawei Emotion UI ma być łatwy i wygodny w użyciu oraz personalizacji. Funkcja UniHome łączy ekrany główne z menu, podczas gdy Huawei Me Widget pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń ekranu dzięki umieszczeniu wszystkich potrzebnych informacji i funkcji w jednym, personalizowanym widgecie. Emotion UI wyposażony jest także w funkcje zarządzania wykorzystaniem sieci, automatycznego tworzeniem czarnych list i blokowania wybranych numerów, okresowego czyszczenia systemu i cache, a także zamykania programów pozostających w uśpieniu, ochrony przed wirusami, ochrony prywatności, zarządzania oprogramowaniem i wiele innych.

Huawei Ascend P2 dostępny będzie we Francji w sieci Orange w czerwcu 2013, a globalnie w drugim kwartale 2013 r.