Na PS4 zagramy w używane gry, bez połączenia z Internetem

Na początku tego roku Sony opatentowało technologię, która zablokowałaby możliwość grania w używane gry. Po wczorajszej konferencji Shushei Yoshida oświadczył, że ten patent nie zostanie wykorzystany w PS4.
Komisy z grami nie stracą klientów po premierze PS4

Komisy z grami nie stracą klientów po premierze PS4

Tuż po konferencji jednemu z dziennikarzy portalu Eurogamer udało się dotrzeć do Yoshidy, szefa Sony, z jednym, kluczowym dla wszystkich graczy pytaniem.

Czy chciałbyś, byśmy blokowali używane gry? No właśnie. Takie są oczekiwania konsumentów. Kupują fizyczny nośnik i mają do niego pełne prawo, mogą go wykorzystać jak tylko chcą. To pokrywa się także z moimi oczekiwaniami. Używane gry będzie można bez problemu odpalić na PS4″ – powiedział Yoshida.

Kolejna informacja powinna także ucieszyć graczy, którzy preferują tryb single player i nie mają szybkiego połączenia z Internetem. Jeśli obawialiście się, że nowa konsola będzie potrzebowała stałego dostępu do sieci, Yoshida również rozwiał te wątpliwości:

Będziesz mógł używać konsoli w trybie offline. Funkcje społecznościowe są dla nas bardzo ważne, ale rozumiemy, że niektórzy są im przeciwni. Jeśli nie chcesz być połączony z kimkolwiek, damy Ci taką możliwość”.
0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.