Niedroga, 20-megapikselowa lustrzanka Sony a58

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu nowego aparatu z wymiennymi obiektywami. Model α58 jest oparty na technologii półprzepuszczalnego lustra i wyposażony w dokładny system autofokusu.

Sercem aparatu α58 jest nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o rozdzielczości: ok. 20,1 megapiksela. Drugi kluczowy element to udoskonalony procesor obrazu BIONZ. Do jego zadań należy zapewnienie dużej ilości szczegółów i niskiego poziomu szumów na zdjęciach i filmach Full HD oraz szerokiego zakresu czułości ISO, od 100 do 16 000.

W aparacie można zainstalować jednen z 35 dostępnych obecnie obiektywów z mocowaniem typu A (wliczając w to dwa konwertery). O stabilność i ostrość zdjęć wykonywanych z ręki troszczy się stabilizator obrazu SteadyShot Inside. Pozwala on na nastawienie dłuższego czasu migawki lub większego zbliżenia niż w standardowych systemach bez stabilizacji.

Aparaty SLT firmy Sony zawierają półprzepuszczalne lustro, które stale kieruje światło zarówno do głównego przetwornika obrazu, jak i do osobnego czujnika automatyki ostrości. Takie rozwiązanie pozwala przez cały czas utrzymywać ostrość komponowanej sceny, którą można obserwować na uchylnym wyświetlaczu LCD lub w kontrastowym wizjerze OLED Tru-Finder.

Dodatkowo lustrzanka Sony oferuje 15-polowy system autofokusu z trzema czujnikami krzyżowymi, tryb Live-view, funkcję zdjęć seryjnych z prędkością 5 klatek na sekundę, wbudowaną lampę błyskową, złącze HDMI oraz akumulator o wydajności do 700 zdjęć (przy korzystaniu z wizjera).

Nowy, oparty na technologii półprzezroczystego lustra aparat Sony α58 będzie dostępny w Polsce od wiosny 2013 roku. Cena wyniesie około 450 funtów, czyli ponad 2200 złotych.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.