Nowe pokolenia spędzą ćwierć swojego życia przed monitorem

Nowe pokolenia spędzą ćwierć swojego życia przed monitorem

Coraz więcej czasu poświęcanego na obcowanie z ukochanymi gadżetami nie jest jakąś tam prognozą na przyszłość. Te same badania ujawniają, że 73% Brytyjczyków miałoby problem z przeżyciem jednego dnia bez dostępu do swoich laptopów, odtwarzaczy mp3, czy smartfonów.

23% badanych przyznało, że niełatwo byłoby im wyłączyć swoje urządzenia, 19% bałoby się, że przeoczą coś ciekawego, gdyby wyłączyli swój telefon z dostępem do internetu.

To nie koniec.

Prawie połowa (45%) mieszkańców Wielkiej Brytanii używa urządzeń elektronicznych do komunikacji z bliskimi, nawet jeśli przebywają oni w tym samym mieszkaniu/domu.

25% (czyli około 12 milionów) wykorzystuje swojego smartfona do surfowania po Sieci w łóżku. Do zabierania swojego smartfonu w miejsce, gdzie “król chadza piechotą” przyznał się jeden na 10 ankietowanych.

Doktor Aric Sigman, poproszony o skomentowanie wyników badania powiedział: Kosztem czasu poświęconego na kontakt z nowymi technologiami, zmniejsza się czas poświęcany rozwijanie kontaktu twarzą w twarz. Statystyczny noworodek spędzi rok swojego życia patrząc się na wyświetlacz elektroniczny zanim skończy 7 lat. – dodał. Dzieci urodzone w 2013 roku, przez 80 lat swojego życia spędzą 18 lat (non stop) obcując z gadżetami technologicznymi – powiedział na koniec rozmowy.