Nowy Chrome Beta dla Androida, jest nawet 2x szybciej!

Przy okazji poprawiono irytujące błędy, które skutecznie zniechęcały do korzystania z wersji rozwojowej.

Innymi słowy – można próbować jej używać zamiast standardowej przeglądarki, choć wciąż będzie to dalsze od zdrowego rozsądku, niż korzystanie ze stabilnego wydania.

Jednak podczas gdy zwykły Chrome oznaczony jest numerem 18, Chrome Beta dotarł do wersji 25. Oznacza to duże zmiany w kodzie, szybsze działanie JavaScript, szybsze wyświetlanie grafiki w HTML5. Innymi słowy – szybciej ładujące się strony. Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda w praktyce,

Popularny test SunSpider bada wydajność JavaScript. Okazuje się, że nowy Chrome radzi sobie zauważalnie lepiej od wydania stabilnego. Nawet Firefox nie miał większych szans. Tak, też widzimy że aktualne nocne wydania przeglądarki Mozilli są wolniejsze od wersji stabilnej.

Drugim testem jest GuiMark 3. Test bazujący na HTML5, który generuje grafikę w wektorach. Tu różnice są jeszcze większe. Chrome Beta jest dwukrotnie szybszy od wersji stabilnej, a Firefox radzi sobie wyjątkowo słabo – niezależnie od wydania.

Pełną listę zmian aktualnego wydania Chrome Beta 25 znajdziecie na oficjalnym blogu Google. Przeglądarka dostępna jest w Google Play, jednak nie jest widoczna przez aplikację wbudowaną w komórkę. Aby ją pobrać, trzeba kliknąć tutaj.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News