Path of Exile – darmowy rywal Diablo 3 coraz popularniejszy

Path of Exile to klasyczny na pierwszy rzut oka przedstawiciel gatunku hack'n'slash, stworzony przez nowozelandzkie studio Grinding Gear Games . Twórcy z niedowierzaniem opublikowali garść statystyk, jakie towarzyszyły pierwszemu tygodniowi otwartej bety.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście, bądź nie graliście w Path of Exile, a tęskno Wam do czasów, w których trzecia część Diablo jeszcze nie wyszła, a oprócz Diablo 2 nie liczył się żaden inny hack & slash to Path of Exile może Wam się spodobać. I to bardzo.

Gra, jak na darmową produkcję, pod pewnymi względami jest wręcz niesamowita. Twórcom, przy zachowaniu bardzo klasycznego podejścia do gatunku, udało się wprowadzić kilka nowych, czasem wręcz rewolucyjnych rozwiązań, które jak dotąd przyjmowane są bardzo optymistycznie przez graczy.

Jeśli narzekacie na przykład na upraszczanie gier do granic absurdu, to mogę was pocieszyć. Na przykład, ten obrazek poniżej to drzewko rozwoju postaci w Path of Exile. Zapewniam, że jest nad czym myśleć:

A to tylko jeden z elementów rozwoju postaci. Są jeszcze klejnoty z umiejętnościami, klejnoty pomocnicze, wybór odpowiednich flakonów na mikstury…

Nic dziwnego, że gra lawinowo zdobywa popularność wśród „hardkorowych” fanów hack & slashy. Oficjalną stronę www.pathofexile.com odwiedza codziennie ponad 650’000 unikalnych użytkowników, z czego konto założyło sobie już 287’000 (chociaż założę się, że w chwili, gdy to piszę, liczba przekroczyła 300’000) graczy, a na serwerach jednocześnie gra maksimum ok. 70 tysięcy ludzi. Jak na darmowy tytuł z praktycznie zerowym budżetem na reklamę, statystyki robią wrażenie.

Zresztą przekonajcie się sami. Największą wadą tej gry jest nieco przestarzały silnik graficzny i animacje postaci, które kojarzą się z poprzednim dziesięcioleciem. Osobiście miałem z tym problem przez pierwsze 2, może 3 godziny, a potem… Jakoś przestało mi to przeszkadzać.

Gra jest w pełni darmowa, jeśli chcecie ją wypróbować, należy zarejestrować się na stronie http://www.pathofexile.com, skąd również ściągniecie klienta gry (chociaż legendy mówią też o szybszym sposobie, poszukania jej na torrentach)

A w tym wątku, na oficjalnym forum PoE dyskutują Polacy: http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2243/

0
Źródło: Path of Exile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.