Pierwsza płyta główna AMD ze złączami PCI Express 3.0

Pierwsza płyta główna AMD ze złączami PCI Express 3.0

Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0, tak jak jej poprzedniczki z serii TUF, przeszła przez wymagające testy, podobne do tych, które przechodzą urządzenia czy serwery dedykowane wojsku. Certyfikowane dławiki TUF oraz wytrzymałe kondensatory i tranzystory mają zapewnić niezawodność nawet gdy płyta główna używana jest bardzo intensywnie i przez długi czas. Cztery złącza DIMM obsługują do 32GB pamięci DDR3 z częstotliwością 2400MHz. Ośmiowarstwowy obwód drukowany ma zapewnić szybsze działanie pamięci, stabilność i kompatybilność z ulepszoną jakością sygnałów przesyłanych pomiędzy komponentami.

Płyty główne TUF posiadają efektywny system chłodzący – zarówno mostek północny, jak i południowy posiadają radiatory z dwoma przewodami cieplnymi pokrytymi powłoką CeraM!Xm. Rozprasza ona ciepło znacznie lepiej, niż tradycyjna powłoka antyoksydacyjna dzięki większej o 50% powierzchni całkowitej.

Płyta, dzięki trzem złączom PCI Express 3.0, może współpracować jednocześnie z trzema kartami graficznymi obsługującymi technologię DirectX 11, wytworzonymi w 28 nm architekturze i połączonymi w technologii Nvidia SLI lub AMD CrossFireX.

Płyta ATX obsługuje procesory z podstawkami AM3 i AM3+ (AMD FX do ośmiu rdzeni, Phenom II, Athlon II, Sempron 100), posiada sześć złącz USB 3.0, osiem złącz SATA 6.0 Gbps i dwa złącza eSATA.