Plotki: wszystko, co wiemy o Playstation 4

Plotki: wszystko, co wiemy o Playstation 4

Kazuo Hirai, CEO Sony, jeszcze niedawno zarzekał się, że nie pokaże nowego Playstation, zanim Microsoft nie pokaże nowego X-Boxa. Ta wypowiedź miała chyba uśpić nieco czujność Microsoftu – przypomnijmy, że X-Box 360 przez długi czas wygrywał z Playstation 3 w rankingach sprzedaży, między innymi dlatego, że zadebiutował wcześniej.

A w wyścigu najnowszej generacji konsol liczyć się będzie każda przewaga – prognozowane specyfikacje sprzętowe obu konsol są bardzo podobne. W przypadku Sony, według niepotwierdzonych informacji wyglądać ma ona tak:

  • 4 GB RAM DDR5
  • Czterordzeniowy 64-bitowy procesor AMD (taktowanie podawane jest różne, od 1,6GHz do 3,2GHz)
  • 2,5 calowy dysk talerzowy gdzieś pomiędzy 160 a 320GB
  • Blu-ray 8x
  • Grafika od AMD porównywalna z Radeonem HD 7870
  • Jest duża szansa na wbudowaną w konsolę kamerę PlayStation Eye

Jeśli chodzi o cenę konsoli, to najnowsze nieoficjalne informacje mówią o dwóch wersjach konsoli, które, zależnie od wersji kosztować będą odpowiednio 429 i 529 dolarów .

Jeśli chodzi o kompatybilność wsteczną, to gry z PS3 mają być strumieniowane na nowej konsoli – oznacza to prawdopodobnie tyle, że na Orbisie pogramy tylko w te tytuły, dostępne na PlayStation Store. W gry na PS3, które kupiliście na płytach pogracie tylko na PS3…

Nowy pad ma być kontynuacją znanego i lubianego DualShocka z kilkoma nowościami. Czwarta generacja kontrolera ma zostać wyposażona w ekran dotykowy oraz nieco bardziej ergonomiczne gałki i przyciski – Sony w tym przypadku kieruje się zasadą “lepsze jest wrogiem dobrego”. I bardzo dobrze.

Początek transmisji, podczas której dostaniemy w końcu jakieś oficjalne informacje, zacznie się dokładnie o północy. Stream z PlayStation Meeting 2013 znajdziecie tutaj:

http://www.ustream.tv/PlayStation