Plotki: wszystko, co wiemy o Playstation 4

O północy rozpocznie się PlayStation Meeting 2013, na którym Sony prawdopodobnie zapowie następce PS3. Czy będzie to PlayStation 4? W Japonii czwórka uznawana jest za liczbę pechową (znacznie bardziej niż nasza poczciwa trzynastka), więc jest duża szansa, że numeracja zostanie odstawiona.

Kazuo Hirai, CEO Sony, jeszcze niedawno zarzekał się, że nie pokaże nowego Playstation, zanim Microsoft nie pokaże nowego X-Boxa. Ta wypowiedź miała chyba uśpić nieco czujność Microsoftu – przypomnijmy, że X-Box 360 przez długi czas wygrywał z Playstation 3 w rankingach sprzedaży, między innymi dlatego, że zadebiutował wcześniej.

A w wyścigu najnowszej generacji konsol liczyć się będzie każda przewaga – prognozowane specyfikacje sprzętowe obu konsol są bardzo podobne. W przypadku Sony, według niepotwierdzonych informacji wyglądać ma ona tak:

  • 4 GB RAM DDR5
  • Czterordzeniowy 64-bitowy procesor AMD (taktowanie podawane jest różne, od 1,6GHz do 3,2GHz)
  • 2,5 calowy dysk talerzowy gdzieś pomiędzy 160 a 320GB
  • Blu-ray 8x
  • Grafika od AMD porównywalna z Radeonem HD 7870
  • Jest duża szansa na wbudowaną w konsolę kamerę PlayStation Eye

Jeśli chodzi o cenę konsoli, to najnowsze nieoficjalne informacje mówią o dwóch wersjach konsoli, które, zależnie od wersji kosztować będą odpowiednio 429 i 529 dolarów .

Jeśli chodzi o kompatybilność wsteczną, to gry z PS3 mają być strumieniowane na nowej konsoli – oznacza to prawdopodobnie tyle, że na Orbisie pogramy tylko w te tytuły, dostępne na PlayStation Store. W gry na PS3, które kupiliście na płytach pogracie tylko na PS3…

Nowy pad ma być kontynuacją znanego i lubianego DualShocka z kilkoma nowościami. Czwarta generacja kontrolera ma zostać wyposażona w ekran dotykowy oraz nieco bardziej ergonomiczne gałki i przyciski – Sony w tym przypadku kieruje się zasadą „lepsze jest wrogiem dobrego”. I bardzo dobrze.

Początek transmisji, podczas której dostaniemy w końcu jakieś oficjalne informacje, zacznie się dokładnie o północy. Stream z PlayStation Meeting 2013 znajdziecie tutaj:

http://www.ustream.tv/PlayStation

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.