Prawie 7 milionów użytkowników Apple’a skorzystało z nowego jailbreaka

Prawie 7 milionów użytkowników Apple’a skorzystało z nowego jailbreaka

Jest to największy incydent jeśli chodzi o jailbreakowanie urządzeń Apple’a w historii i powinien dać sporo do myślenia specjalistom od marketingu, pracującym w Cupertino.

Jay Freeman, administrator sklepu z aplikacjami dla zhackowanych urządzeń Apple’a o nazwie Cydia, ujawnił, że przez ostatni tydzień jego strona odnotowała niespotykany dotąd wzrost jeśli chodzi o liczbę odwiedzin.

-Smartfony (Apple’a – dop. red.) stają się coraz bardziej popularne, pozostając przy tym zbyt “zamknięte” dla wielu użytkowników, którzy nie mogą używać wszystkich aplikacji, z których chcieliby korzystać. -powiedział Freeman.

Hakerom zajęło aż 136 dni, żeby złamać zabezpieczenia najnowszej wersji iOS’a. iPhone 4S został złamany w 98 dni, iPhone 4 w 38, a 3GS w zaledwie 14. Jak widać, programiści Apple’a stają się coraz lepsi, pozostaje jednak pytanie, czy Apple nie wyszłoby lepiej, gdyby umożliwiło zaawansowanym użytkownikom na oficjalny jailbreak.

Jeśli chcielibyście przetestować najpopularniejszego jailbreak’a w tym roku, to Evasi0n można pobrać stąd: http://evasi0n.com/