REDengine 3, czyli rewolucja w grach RPG!

CD Projekt RED stawia na otwarty świat i wielowątkową fabułę w jednym.

– Przy tworzeniu gier RPG dominują dziś dwa podejścia. Jedno polega na stworzeniu otwartego świata, który gracz może swobodnie eksplorować, przy jednoczesnym uproszczeniu fabuły. W drugim podejściu to historia napędza akcję, ale w związku z tym świat gry jest ograniczony – gracz nie zawsze może udać się tam gdzie chciałby. Wierzymy, że dzięki REDengine 3 jako pierwsi, z sukcesem połączyliśmy te dwa podejścia, uzyskując możliwość tworzenia

otwartych światów ze złożoną, wielowątkową historią

– powiedział członek zarządu CD Projekt i szef studia CD Projekt RED – Adam Badowski.

Studio CD Projekt RED pracuje obecnie równolegle nad dwoma, multiplatformowymi projektami RPG. Jednym z nich jest niezapowiedziana jeszcze gra w klimacie mrocznego fantasy, która będzie ujawniona 5 lutego, a drugi to futurystyczny ”

Cyberpunk 2077

„.

Tworzone obecnie przez studio multiplatformowe produkcje będą oparte na rozwiązaniach nowej generacji, zastosowanych w REDengine 3 i będą prezentowały pełnię jego możliwości w zakresie tworzenia ogromnych światów wypełnionych nieliniowymi przygodami. Nowy system animacji zaimplementowany w silniku pozwoli na oddanie realistycznych emocji i filmową jakość scen oraz interakcji postaci.

Technologia wykorzystuje także renderowanie HDR z 64-bitowa dokładnością zapewniając najwyższej jakości obraz i bardziej realistyczne i precyzyjne oświetlenie oraz szeroki zbiór efektów postprodukcyjnych.