Samsung rozszerza usługę e-booków

Użytkownicy Samsungów Galaxy mogą się cieszyć nowym, ciekawym czytnikiem e-booków.

Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II

Readers Hub 2.0 oferuje użytkownikom smartfonów i tabletów Samsung tysiące e-booków z całego świata, w tym ilustrowane książki kucharskie i interaktywne lektury dla dzieci. Wyszukiwanie i nawigacja po katalogu Readers Hub 2.0 ma być teraz szybsze i bardziej intuicyjne. Ulepszona usługa rekomendowania treści ułatwia, jak zapewnia Samsung, znalezienie interesujących tytułów. Kiedy dokona się wyboru i otworzy książkę, interfejs pozwoli dostosować jej wygląd: zmienić rozmiar tekstu, kolor tła lub jasność ekranu.

Dotknięcie ekranu powoduje wyświetlenie menu, które pozwala wyróżnić kluczowe katalogi i dodać adnotacje. Notatki są przechowywane oddzielnie do szybkiego wglądu i mogą być łatwo udostępniane. Readers Hub 2.0 umożliwia też publikowanie fragmentów książek w sieciach społecznościowych.

Projektując Readers Hub 2.0, chcieliśmy stworzyć definitywny, wielofunkcyjny czytnik książek dla urządzeń mobilnych — powiedział Won-Pyo Hong, prezes i dyrektor Media Solution Center w Samsung Electronics. –

Ludzie na całym świecie uwielbiają czytać, ale w dzisiejszych czasach uzupełnianie kolekcji książek bywa problematyczne. Readers Hub 2.0 pozwala pobierać i czytać e-booki w dowolnym miejscu i o każdej porze

.

Readers Hub 2.0 oferuje szeroką bibliotekę treści z całego świata. Na wszystkich rynkach Unii Europejskiej Samsung rozszerzył partnerstwa z globalnymi i lokalnymi wydawcami, aby zapewnić dostęp do tytułów krajowych i międzynarodowych autorów. Po zarejestrowaniu informacji o karcie kredytowej nabywanie i pobieranie e-booków sprowadza się do dwóch kliknięć, a pojedyncze hasło i identyfikator zapewniają dostęp do książek na wielu urządzeniach Samsung.

Readers Hub 2.0 jest zgodny z następującymi formatami: ePub2, PDF, HTML 5 i ePub 3. Samsung przygotował też portal dla wydawców, który pozwala im śledzić, publikować i organizować ofertę. Readers Hub 2.0 został wstępnie zainstalowany w smartfonie Samsung Galaxy Note II. Użytkownicy Galaxy S III, Galaxy Note 10.1 i Galaxy Camera mogą pobrać go ze sklepu Samsung Apps.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News