Samsung Sync – nowy sposób na multimedia

Samsung Sync – nowy sposób na multimedia

Usługa HomeSync została po raz pierwszy zaprezentowana na Mobile World Congress 2013, który odbywa się właśnie w Barcelonie. Dzięki niej można uzyskać dostęp do gier, filmów i programów TV oferowanych przez system Android, a także bezprzewodowo przesyłać treści z urządzeń Galaxy na telewizor. Daje to możliwość oglądania wszystkich posiadanych treści multimedialnych, w tym nagrań wideo, zdjęć i aplikacji, na dużym ekranie HD 1080p.

Dysk HomeSync o pojemności 1TB umożliwia synchronizację wielu urządzeń, dzięki czemu można przechowywać dane zarówno w katalogach otwartych, jak i osobistych. Urządzenie obsługuje osiem osobnych kont – każdy domownik może korzystać z własnego konta. Ułatwia to umieszczanie i pobieranie plików z różnych urządzeń oraz błyskawiczne udostępnianie je bliskim. Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem dostępu do naszych treści znajdujących się w katalogach osobistych czuwa system szyfrowania plików oraz logowania się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła.

HomeSync opiera się na dwurdzeniowym procesorze Cortex-A15, posiada 1 GB pamięci DDR3, 8 GB pamięci na karcie eMMC, 1-terabajtowy dysk twardy, dwuzakresową łączność WiFi, Bluetooth 4.0, wyjście HDMI oraz zewnętrzne porty USB.

Model będzie dostępny od kwietnia 2013, najpierw w USA, a następnie w kolejnych krajach na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna wynosi 299 euro.

Trzeba jasno zaznaczyć, że taki sam efekt można uzyskać na komputerze PC z odpowiednio pojemnym dyskiem, (darmową) aplikacją do uruchomienia wirtualnego serwera i urządzeniami zgodnymi z DLNA. Jedyna różnica to brak Androida.