Turbo-tablety: nowa kategoria urządzeń na rynku

AMD zamierza spełnić wyższe niż zwykle wymagania względem wydajności tabletów i komputerów hybrydowych. Niespotykane rozwiązania firmy zostaną przedstawione na targach Mobile World Congress 2013.
fot. The Verge

fot. The Verge

AMD tworzy nową kategorię urządzeń, turbo-tabletów, czyli komputerowych hybryd, plasujących się pomiędzy tradycyjnymi laptopami a tabletami. Firma AMD planuje zademonstrować hybrydy oraz działające osobno turbo-tablety w trakcie targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie, które zaczną się w przyszłym tygodniu w Barcelonie.

Technologia Turbo Dock firmy AMD automatycznie dostosuje wydajność procesora APU. Podczas podłączenia komputera hybrydowego do bazy umożliwia to wykorzystywanie go do bardziej skomplikowanych zadań, jak np. tworzenie treści. Z drugiej strony technologia ta obniża zużycie energii, gdy komputer działa w trybie samego tabletu, dzięki czemu pomaga zaoszczędzić zużycie baterii i wydłużyć czas oglądania filmów, nagrań wideo, jak i przeglądania stron internetowych.

Technologia AMD Turbo Dock ma pojawić się już w tym roku w urządzeniach, opartych na układach system-on-chip (SoC) z kartami graficznymi AMD Radeon HD, których nazwa kodowa to „Temash”.

Temash to najnowszy energooszczędny procesor AMD, przeznaczony dla tabletów i hybryd wyposażonych w system operacyjny Windows 8. Według producenta zapewnia on pięciokrotnie wyższą wydajność graficzną od konkurencyjnych rozwiązań w tabletach opartych na architekturze x86. Prezentacja na targach Mobile World Congress będzie obejmowała wiodące aplikacje i gry na obu (cztero- i dwurdzeniowych) wersjach procesora, zbudowanych w procesie technologicznym 28 nm.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.