Kolejna gra twórca Heavy Rain i Beyond: Two Souls

Kreatywny umysł Davida Cage'a nie odpoczywa. Czy kolejnym tytułem będzie Singularity?

Quantic Dream przygotowuje się właśnie do premiery swojego najnowszego dzieła – Beyond: Two Souls, które ukaże się jeszcze w tym roku na PS3. Wysokobudżetowa produkcja ma szansę pobić poprzedni hit studia – Heavy Rain. Jednak David Cage, główny projektant firmy, nie zamierza odpoczywać.
Mam w głowie pomysły na trzy następne gry. Chociaż jestem w pełni zaangażowany w Beyond wiem dokładnie co będę robił później, ponieważ ta gra jest już także w produkcji. Wiem też co będę robił po tym projekcie i jeszcze następnym. To cudowne ponieważ mam więcej pomysłów niż jestem w stanie zrealizować. Te idee przychodzą całkowicie naturalnie. Myślę nad nimi cały czas, przez co tak naprawdę ciągle pracuję. Owe pomysły dojrzewają we mnie długo, ewoluują, by w odpowiednim czasie mogły być przelane na papier.” – powiedział Cage w wywiadzie dla Games Industry International.
Projektant rzecz jasna nie zamierza nic jeszcze zdradzać. Pewne jest zaledwie to, że będzie to tytuł ekskluzywny dla PS3 (lub jego następcy). Jakiś czas temu Quantic Dream zarejestrowało domeny o nazwie SingularityPS4.com (w przeszłości dla poprzednich produkcji były to analogicznie: HeavyRainPS3.com i BeyondPS3.com). Cage zaprzecza jednak, by chodziło właśnie o tajemnicze Singularity, choć trudno by je potwierdził bez odpowiedniego przygotowania do zapowiedzi gry.