W Diablo 3 pogramy na Playstation!

Na dzisiejszej konferencji, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało nadchodzącą konsolę PlayStation 4 pojawił się także jeden z najważniejszych ludzi z Blizzard Entertainment z szokującą wiadomością.

Jeśli ktoś z Was obserwował ten cały szum medialny, który towarzyszył ostatnim miesiącom oczekiwania na premierę Diablo 3, z pewnością pamięta plotki o tym, jakoby gra miałaby być dostępna również na konsole. Grę wypuszczono, zgodnie z naszymi przypuszczeniami, tylko w wersji na PC, a temat o Diablo na konsoli tracił na znaczeniu, aż w końcu ucichł.

Aż do dzisiaj.

Od dzisiaj bowiem, wiadomo już oficjalnie, że

w Diablo 3 pogramy zarówno na Playstation 3 oraz na Playstation 4.

Jeśli chodzi o datę premiery, to mogę napisać tylko tyle: Metzen zdradził, że

wersja dla Playstation 3 jest już gotowa.

Co to może oznaczać, jeśli chodzi o datę premiery1? Wszystko.

Blizzard może poczekać z wydaniem Diablo na konsole do premiery Playstation 4, która ma szansę mieć premierę tuż po corocznym konwencie organizowanym przez Blizzarda – Blizzconie. Być może więcej dowiemy się niebawem.

Dla każdego, kto interesował się tematem nie jest to do końca szokująca informacja – od dawna wiadomo było, że Blizzard zebrał zespół programistów, którzy zajmowali się „tworzeniem gier na konsole” – patrząc na tytuły stworzone do tej pory przez studio, można było się domyślić, że Diablo 3 ma największy potencjał, jeśli chodzi o port na konsole. Chociaż ja po cichu liczyłem na Lost Vikings.

Niestety nie pokazano jak Diablo 3 współpracuje z padem, jak wygląda na konsoli, jak działać będzie Battle.net i czy można będzie grać ze znajomymi, którzy grają na pececie. No i: czy ktoś, kto kupił już Diablo 3, będzie mógł w nie zagrać na konsoli. Z pewnością dowiemy się tego wszystkiego niebawem.

Przynajmniej teraz już wiemy, dlaczego Diablo 3 zostało aż tak uproszczone w porównaniu do drugiej części tej wspaniałej serii.

AKTUALIZACJA:

  • Diablo 3 na konsole będzie umożliwiać tryb kooperacji dla 4 graczy na tym samym ekranie.
  • Dostępny będzie również sieciowy tryb kooperacji.
  • Zostanie dodana nowa zdolność bohatera: ucieczka, czyli szybki odskok, który pozwoli zwiększyć dystans między graczem a wrogami.
  • Blizzard pokaże grę na targach PAX East.
  • Wersja na Playstation 4 będzie różnić się od tej na trójkę. Blizzard chce w pełni wykorzystać możliwości nowej konsoli – jej społecznościowy aspekt oraz dotykowy ekran na padzie od PS4.
  • Nadal nie znamy daty premiery.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.