Windows 8 i Office 2013 dostępne dla organizacji non-profit

Ponad 2000 – tyle organizacji społecznych w Polsce zyskało wsparcie i szansę na dostęp do najnowszych technologii od Microsoft od 1998 roku. Firma kontynuując działania, wraz z partnerem – Fundacją TechSoup, udostępniła system Windows 8 i Office 2013 z nowymi funkcjami i możliwościami programów Word, Excel, PowerPoint, OneNote i innych.
Windows 8 i Office 2013 dostępne dla organizacji non-profit
Windows 8

Windows 8

Microsoft w ramach programu wsparcia technologicznego organizacji pozarządowych przekazuje swoje produkty bezpłatnie. Jedynym kosztem dla organizacji non-profit jest opłata administracyjna w wysokości ok. 5% wartości oprogramowania pokrywająca koszty administracyjne poniesione przez operatora programu.

Z oprogramowania Windows 8 korzysta już m.in. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie.

“Dzięki współpracy z Fundacją TechSoup i uczestnictwu w programie używamy najnowszego systemu Windows 8 od prawie trzech miesięcy. Do największych zalet systemu należy przede wszystkim szybkość jego działania. Wyraźnie wzrosła wydajność komputerów, na których został on zainstalowany, co w konsekwencji usprawniło pracę użytkownikom Windows 8. System jest stabilny, nie zawiesza się, nie ma problemów z instalacją, jego interfejs jest przy tym przejrzysty i czytelny, a wszystkie najpotrzebniejsze funkcje i programy są łatwo dostępne” – powiedział

Marek Twaróg, dyrektor administracyjny Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Program Technologie.org.pl, w ramach którego dostępny jest najnowszy system operacyjny Windows 8 i pakiet Office 2013, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie organizacji sektora pozarządowego na nowoczesne produkty informatyczne i jednocześnie bierze pod uwagę ich niekomercyjny charakter i ograniczone możliwości finansowe. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wspieranie organizacji sektora pozarządowego tak, aby mogły coraz efektywniej pracować na rzecz dobra publicznego. Organizacje pozarządowe mogą pozyskać najnowsze produkty Microsoft korzystając z platformy www.technologie.org.pl. Aby przystąpić do programu wystarczy się zarejestrować – rejestracja składa się z 3 kroków i zajmuje kilka minut.

Przedstawiciel Fundacji Ama Canem, Andrzej Niedzielski, podkreśla:

“Dzięki Techologie.org.pl możemy korzystać z nowych technologii w przystępnych cenach, a zaoszczędzone fundusze przeznaczyć na zwiększenie ilości zajęć z niepełnosprawnymi. Takie programy jak ten na Technologie.org.pl dla wielu organizacji to jedyna możliwość na korzystanie z nowych technologii, usprawniająca pracę dla dobra społecznego”.

“Z ostatnich danych wynika, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad 80 000 organizacji pozarządowych. Ich zasięg jest różny, różne jest pole działania, ale łączy je jedno – działanie dla dobra społecznego. Cieszę się, że Microsoft poprzez swoje wsparcie i produkty może realnie usprawnić pracę tych instytucji, razem z nimi przyczyniając się do realizacji ich misji” – powiedział Marek Kosycarz, Dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w Microsoft.

“Dzięki naszemu programowi organizacje pozarządowe, biblioteki i muzea mają zaplecze technologiczne i wiedzę, pozwalające na pełne wykorzystanie ich potencjału. Zaoszczędzone dzięki uczestnictwu w programie środki mogą być wydane na działalność społeczną. Technologie.org.pl to portal, z którego organizacje mogą czerpać wiedzę na temat możliwości wykorzystania nowych technologii w swojej pracy — powiedziała Emilia Olejnik z Fundacji TechSoup.