Windows Phone 8: Jest możliwa zmiana wyszukiwarki na Google!

Niektórzy mówią, że wyszukiwarka doskonale działa w krajach innych niż Polska. Być może. U nas wyniki są dalekie od trafnych, są też problemy z ustawieniem języka. Innymi słowy po pierwszym użyciu Binga na Windows Phone zastanawiasz się jak wrócić do Google. Swego czasu napisałem dosyć obszerny tekst dotyczący przycisku wyszukiwania, który w telefonach z Windows Phone nie ma większego sensu. Do teraz.
Windows Phone 8: Jest możliwa zmiana wyszukiwarki na Google!

Wraz z Windows Phone 8 producent wprowadził możliwość zmiany wyszukiwarki na Google, ale… tylko w przeglądarce. Tzn wpisując w pasek przeglądarki zapytanie dostaniemy wyniki z Google. Niestety fizyczny przycisk pod wyświetlaczem wciąż odwołuje do Binga, co powoduje że cudowne ustępstwo Microsoftu w kwestii wyszukiwarek jest mocno wątpliwe.

Teraz okazuje się, że można zmienić również działanie przycisku lupy i to w bardzo prosty sposób. Jak? Najpierw uruchamiamy Google.pl w przeglądarce telefonu i logujemy się na konto Google. Następnie musimy wejść w Ustawienia i wybrać język+region. Przechodzimy na sam dół i w polu Język przeglądarki i wyszukiwania wybieramy Rosyjski (Rosja). Restartujemy telefon.

Od tego momentu po kliknięciu przycisku lupy naszym oczom nie ukaże się wyszukiwarka Bing, a przeglądarka Internet Explorer z wyszukiwarką Google. Może to wymagać ponownego zalogowania na konto Google (przez przeglądarkę). Mieliśmy z tym trochę problemów.

Trik działa zarówno na oryginalnym Windows Phone 8, jak i z aktualizacją Portico. Sprawdziliśmy to na smartfonach Lumii 820, Lumii 920 i HTC WindowsPhone 8X.

Mimo wybrania języka na Rosyjski, wyszukiwarka działa tak jak chcemy – po Polsku. Efekty widzicie powyżej. Wpisaliśmy “automapa windows phone 8”. W przypadku Binga żaden z dwóch pierwszych wyników nie jest informacją, której szukamy. W przypadku Google – wystarczy przeczytać pierwszy wynik.