Witaj Polsko, Spotify już gra!

Spotify to zupełnie nowy sposób słuchania muzyki. Już od dziś fani muzyki w Polsce mogą cieszyć się z darmowego, natychmiastowego dostępu na żądanie do ponad 20 milionów nagrań. Możesz ich słuchać na komputerze, smartfonie, tablecie, za pomocą kina domowego, domowego centrum rozrywki i wielu innych urządzeń . Wystarczy wyszukać wybranego artystę, album lub nagranie i włączyć 'Play'. Lub odkrywać zupełnie nową muzykę przeglądając to, czego słuchają nasi znajomi, artyści czy sławne osoby.

Serwis oferuje darmową usługę, z której korzystają miliony użytkowników. Bez żadnych sztuczek, okresów próbnych i pułapek – po prostu słuchasz muzyki miesiąc po miesiącu. Jeśli nie chcesz się ograniczać do jednego miejsca, wypróbuj Spotify Premium za 19,99 zł, a będziesz mógł korzystać ze wszystkich możliwości serwisu na urządzeniach mobilnych.

Muzyka to społeczność – Spotify również. Dzięki temu swoją ulubioną muzyką możesz dzielić się ze znajomymi z Facebooka i Twittera, zamieszczać ją na swoim blogu lub wysyłać mailem. Możesz także obserwować, czego słuchają inni. W ten sposób, jeśli odkryją coś ciekawego, dowiesz się o tym i ty. Wystarczy odwiedzić stronę Spotify.com i zarejestrować się używając loginu i hasła. Istnieje też możliwość zarejestrowania się przez konto na Facebooku.

Spotify jest największym tego typu serwisem, który odniósł globalny sukces. Ma około 20 milionów aktywnych użytkowników i ponad 5 milionów subskrybentów korzystających z płatnych kont w 20 państwach na całym świecie. Spotify został założony w Szwecji w 2008 roku przez Daniela Eka i Martina Lorentzona, którzy chcieli stworzyć lepszą, wygodniejszą i przede wszystkim legalną alternatywę dla piractwa muzycznego. Spotify generuje dochody właścicielom praw autorskich – od momentu powstania firma wypłaciła wydawcom i wytwórniom muzycznym, którzy reprezentują poszczególnych artystów i twórców ponad pół miliarda dolarów. Serwis jest obecnie drugim największym w Europie źródłem muzyki w formie cyfrowej przynoszącym dochody wytwórniom (IFPI, kwiecień 2011).

Spotify oferuje trzy usługi – darmowe oraz płatne.

  • Spotify Free – zupełnie darmowy i natychmiastowy dostęp do muzyki na twoim desktopie lub laptopie. Miliony utworów. Wystarczy wcisnąć ‚play’. Możliwe dzięki reklamom.
  • Spotify Unlimited – po prostu nieograniczony dostęp do muzyki. Całodobowy dostęp do Spotify oferujący użytkownikom nieprzerwane i wolne od reklam korzystanie z zasobów serwisu na komputerze za 9,99 zł miesięcznie.
  • Spotify Premium – to najbardziej rozbudowana wersja Spotify. Teraz twoja muzyka jest zawsze z tobą. Możesz z niej korzystać na wszystkich urządzeniach, ściągać i słuchać w trybie offline. Najwyższa jakość nagrań, bez reklam ani zobowiązań za 19,99 zł miesięcznie.

„Nadszedł czas, aby fani muzyki w Polsce dostali serwis muzyczny na jaki zasługują. Spotify oferuje wszystko, czego można oczekiwać od takiej usługi – jest bezpłatny, szybki i pozwala w prosty sposób dzielić się ze znajomymi muzyką. Z ponad 20 milionami utworów, Spotify jest jedną z największych na świecie bibliotek muzycznych na życzenie. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani oddając serwis w ręce użytkowników.”‚- mówi Przemek Pluta, CEE New Markets Lead w Spotify.

Spotify współpracuje z czterema głównymi wytwórniami muzycznymi, niezależnymi wytwórniami, a także z Merlinem czy The Orchard.

0
Źródło: Spotify
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.