Sony PS4: tysiące gier w cenie abonamentu?

Sony zamierza zastosować taką samą politykę sprzedaży gier jak ma to miejsce w przypadku PS Vity.Chociaż nie wszystkie gry z PS Store będziemy mogli kupić na płycie to każdy tytuł z tradycyjnego nośnika znajdzie się w cyfrowej dystrybucji. Bo to właśnie w niej firma widzi swoją przyszłość.
fot.www.neoseeker.com
fot.www.neoseeker.com

Sony coraz bardziej próbuje przekonać graczy do cyfrowej formy zakupów – po zakupie Gaikai i wprowadzeniu super oferty PS+ (65 gier rocznie w cenie jednej) tylko kwestią czasu pozostaje rozszerzenie tego kanału sprzedaży. Wielu użytkowników wciąż odnosi się sceptycznie do cyfrowej dystrybucji, która w pewien sposób pozbawia gracza radości kolekcjonowania (ach ta magia pudełek!) i nie zawsze jest tak atrakcyjna finansowo jak w przypadku tradycyjnych nośników (niektóre gry na PS Store nawet rok po premierze wciąż trzymają stałą cenę, podczas gdy w sklepach tradycyjnych można już dawno było natrafić na korzystniejsze promocje). Granie i kupowanie w chmurze to jednak przyszłość, przed którą ciężko będzie się obronić. W wywiadzie dla The Guardian, prezes Sony powiedział:

„Przenosimy naszą platformę coraz bardziej w stronę sprzedaży cyfrowej. PS4 będzie pod tym względem bardzo podobne do PS Vity – wszystkie gry na tą konsolę będzie można pobrać z PS Store, ale niektóre kupimy także na płytach. The Witness dajmy na to, będzie dostępny tylko w dystrybucji cyfrowej ponieważ tylko w tym modelu będziemy mogli zaoferować więcej ciekawych ofert – będziemy mogli tworzyć pakiety mniejszych gier po parę dolarów lub stworzyć usługi oparte na subskrypcji czy modelu F2P. Im więcej gier będzie pojawiało się w PS Store tym większe będziemy mieć pole manewru – zwłaszcza teraz, gdy mamy u siebie Gaikai. Hipotetycznie moglibyśmy też pójść w stronę zróżnicowanych pakietów abonamentowych, jakie mają np. operatorzy kablówek. Naszym marzeniem jest, byście przy jednym abonamencie otrzymywali dostęp do tysięcy gier

Źródło: EDGE
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.